Site icon Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Wady i zalety kredytu dla farmaceuty

Farmaceuci to jedna z grup zawodowych, które mogą ubiegać się o kredyt firmowy na oświadczenie. Oznacza to szerokie możliwości finansowania prowadzonej działalności. Chociaż sama pożyczka gotówkowa na oświadczenie ma pewne ograniczenia, prawidłowo wykorzystana może uwolnić potencjał działalności gospodarczej.

Przygotowanie do złożenia wniosku

Aby uzyskać kredyt, farmaceuta powinien być w stanie potwierdzić zdolność kredytową. W jaki sposób? Wymagania mogą się nieco różnić, zależnie od wybranej instytucji kredytującej. Podstawowym kryterium jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości oraz stałego adresu zameldowania na terenie Polski. Jeśli chodzi o dokumenty stwierdzające osiągane zarobki, należą do nich:

Wady i zalety kredytu dla farmaceuty

Podstawową wadą jest ograniczona oferta pożyczek adresowanych do farmaceutów. To istotne, ponieważ produkty dedykowane przedstawicielom konkretnej grupy zawodowej zwykle działają na korzystniejszych warunkach niż podstawowy wariant kredytu udzielanego przez bank lub firmę pożyczkową. Problematyczne może być również poświadczenie zdolności kredytowej przez osoby pracujące w tym zawodzie krócej niż rok, co zawęża listę dokumentów, którymi można się posłużyć, aby udokumentować dochody.

Z drugiej strony, kredyt online dla firm ma znacznie więcej zalet. Pożyczki gotówkowe na oświadczenie dla farmaceuty to produkty, których konstrukcja prawna odpowiada specyfice działalności. Ich kwoty i okresy spłaty są tak ustawione, aby wywiązanie się z zobowiązania było bezproblemowe. Banki i instytucje finansowe tworzące ofertę, mogą precyzyjnie określić swoje ryzyko, analizując ogólną sytuację branży farmaceutycznej. To pozwala na zaoferowanie niższej marży lub lepszych warunków, jeśli chodzi na przykład o karencję. To spore atuty w porównaniu z ogólnymi warunkami kredytów konsumenckich.

Dlaczego warto finansować działalność z kredytu

Rozpoczęcie działalności w branży farmaceutycznej wymaga zakupu specyficznego umeblowania i wyposażenia. Nawet zakładając, że farmaceuta mógłby w podstawowym zakresie samodzielnie sfinansować swoją działalność, to pozyskanie zewnętrznego finansowania otwiera możliwość zakupu większej ilości bardziej nowoczesnego sprzętu. 

Z jednej strony oznacza to potencjalnie większą konkurencyjność, a z drugiej – jest sposobem na przedłużenie okresu eksploatacyjnego wyposażenia. Kupując droższy sprzęt, można po prostu mieć nadzieję, że nie trzeba go będzie w niedalekiej przyszłości wymienić, co sumarycznie wygenerowałoby większe koszty.

Poza tym kredyt na oświadczenie lub KPiR dla farmaceuty pozwala sfinansować działania, które pozostają niedofinansowane: szkolenia, kampanie marketingowe, nawiązanie współpracy z dostawcami niszowych produktów, które wymagają sporych nakładów własnych i tak dalej.

Przede wszystkim jednak finansowanie działalności przez farmaceutę, który zdecyduje się na pożyczkę, może być sposobem na zachowanie większej płynności finansowej. Jeśli alternatywą byłoby przeznaczenie na rozwój firmy bieżących rezerw finansowych, to ryzyko związane z taką operacją będzie większe. Wykorzystanie kredytu na oświadczenie pozwala pozostawić finansową poduszkę zabezpieczającą przed utratą płynności.

Oświadczenie czy zaświadczenie?

Dwie podstawowe formy kredytowania dla firm to pożyczka na oświadczenie lub klasyczny kredyt. Ten ostatni wymaga przedstawienia większej liczby dokumentów, w tym zaświadczeń z ZUS i US. O ile drugi wariant bywa nieco tańszy, to uzyskanie takiego kredytu wymaga znacznie więcej wysiłku i zajmuje często kilka tygodni, a w skrajnych przypadkach nawet więcej. Pożyczka dla farmaceuty na oświadczenie może być uruchomiona znacznie szybciej, stąd też jest opcją wybieraną częściej.

Kredyt dla farmaceuty z KPiR

Alternatywą dla oświadczeń i zaświadczeń o dochodach, pozostaje wykorzystanie Książki Przychodów i Rozchodów. To prowadzony przez farmaceutę dokument, który może poświadczyć wysokość osiąganych przychodów. Dzięki niemu osoba prowadząca działalność gospodarczą może wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Szybki kredyt dla firm z wykorzystaniem KPiR to doskonały sposób na pozyskanie pewnego źródła finansowania na dowolny cel.

Exit mobile version