Site icon Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Czyszczenie BIK – Informacje cz. 3

Kredyt gotówkowy Zamość

BIK – podstawowa baza danych dotycząca osób mających zaciągnięte zobowiązania w postaci kredytów i pożyczek. Pojawiają się tam informacje, które odnoszą się do zaciągniętych zobowiązań i tego czy te zobowiązania są terminowo spłacane. To właśnie posiadanie pozytywnej historii w BIK warunkuje możliwość uzyskania kredytu, dlatego ta kwestia ma faktycznie istotne znaczenie i powinno się ją mieć na uwadze. Warto zwracać uwagę na to jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o to jakie informacje w BIK się znajdują. Jednocześnie istnienie negatywnych wpisów pobudza zainteresowanie taką usługą jak czyszczenie BIK. Czy usuwanie wpisów z BIK będzie możliwe, a jeśli tak to jak można tego dokonać?

Czyszczenie BIK – czy warto korzystać z takich usług?

Szukając firm, które oferują czyszczenie BIK warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, co dokładnie będzie kryło się za takim określeniem i co firma będzie chciała nam zaproponować. BIK narzuca określone zasady jeśli chodzi o usuwanie wpisów. Chcąc usunąć je wcześniej trzeba będzie znać ewentualne możliwości prawne, które pozwolą właściwie uargumentować taki wniosek. Dlatego w tej sytuacji sięgnięcie po usługi takich kancelarii jak ta prowadzona przez Adama Ryszkowskiego to szansa na to, by faktycznie zadbać o usunięcie tych wpisów nawet przed upływem 5 lat, także w przypadku tych zobowiązań, które były przeterminowane nawet powyżej 60 dni. Sztuka czyszczenia BIK z negatywnych wpisów to umiejętność właściwego wykorzystania przepisów prawa i argumentacja, która umożliwi osiągnięcie skuteczności w tym działaniu. 

Jak uporządkować BIK?

Jeśli ktoś chce zmienić swoją sytuację kredytową może próbować uporządkować BIK. Można skorzystać w tym przypadku z pomocy doświadczonych firm, które takich działań się podejmują, ale nie obiecują cudów, ale działają w granicach prawa. Nie da się w jednej chwili usunąć takich wpisów, wymaga to przygotowania odpowiednich pism i argumentacji, która przyniesie efekty. Kancelaria Adama Ryszkowskiego to zespół specjalistów znających doskonale tą tematykę i potrafiących po przeprowadzeniu analizy raportu BIK podjąć działania zmierzające do jego uporządkowania. Poza usunięciem negatywnych wpisów można także liczyć na pomoc w usunięciu zapytań o kredyty. Takie zapytania również mogą wpływać na wiarygodność kredytową. 

Kompleksowa pomoc ze strony doświadczonej kancelarii

Chcąc zacząć zmieniać swój raport w BIK trzeba rozpocząć od jego dokładnej analizy. W ten sposób kancelaria Adama Ryszkowskiego ocenia potencjalne możliwości jeśli chodzi o to które wpisy będzie można usunąć. Przy tym bardzo istotne będzie również zwrócenie uwagi na to jak wygląda kwestia zarejestrowanych zapytań o kredyty. Jeśli tych zapytań jest dużo to również może powodować odmowną decyzję przy staraniu się o kredyt. Chcąc tego uniknąć powinno się właśnie usuwać takie zapytania. W tym zakresie kancelaria Adama Ryszkowskiego gwarantuje pomoc na najwyższym poziomie i skuteczność sięgającą powyżej 90% jeśli chodzi o możliwość usuwania wpisów dotyczących zapytań kredytowych. 

Jeśli chodzi o negatywne wpisy w przypadku tych opóźnień, które były do 60 dni usunięcie takich wpisów nie stanowi wielkiego problemu. Jednocześnie jednak kancelaria podejmuje dla klientów działania, które będą zmierzać także do usuwania tych wpisów, które będą dotyczyły opóźnień powyżej 60 dni. Tutaj istnieje możliwość wykorzystania kruczków prawnych, które w pewnej sytuacji pozwolą także na usuwanie wpisów wcześniej niż przed upływem 5 lat, to jednak wymaga wiedzy prawnej i pomocy doświadczonych specjalistów, którzy będą w stanie odpowiednio to uargumentować.

Exit mobile version