Kredyt na bieżącą działalność

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, a na pewno wybierzemy idealne finansowanie dla Ciebie i Twojego biznesu

Kredyt gotówkowy na bieżącą działalność

Często zdarza się tak, że bieżąca działalność firmy pochłania niemałe środki finansowe, koszty te nie powinny być pokrywane ze środków przeznaczonych na wypłaty pracowników, ani z pieniędzy, które przeznaczone są na opłaty związane z usługami świadczonymi dla nas przez zewnętrzne firmy np. transportowe, czy kurierskie. Działanie firmy codziennie generuje nie tylko przychody, ale również koszty, często zaczynają one przewyższać możliwości finansowe firmy. W jaki sposób zapełnić lukę budżetową, kiedy ta dosięgnie nasze przedsiębiorstwo? Warto skorzystać z możliwości, jakie oferują przedsiębiorcom placówki bankowe. O jakich możliwościach mowa? Chodzi oczywiście o kredyt firmowy na bieżącą działalność. Wiele osób obawia się zaciągania kredytów gotówkowych, jednak niepotrzebnie, ponieważ w wielu przypadkach tego rodzaju rozwiązanie to najlepsze z możliwych wyjść, które pomoże naszej firmie w procesie rozwoju.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt firmowy?

Wielu właścicieli firm zastanawia się, kiedy warto sięgnąć po kredyt gotówkowy przeznaczony dla firm. Jeśli nasza firma przechodzi fazę intensywnego rozwoju, możemy potrzebować dodatkowych środków, aby utrzymać ten stan, wtedy warto zastanowić się nad kredytem firmowym na bieżącą działalność. Bywa również tak, że przedsiębiorstwo posiada zadłużenie, które niszczy płynność finansową firmy, wtedy również warto sięgnąć po kredyt gotówkowy na bieżącą działalność, który pomoże naszej firmie odzyskać płynność finansową i da nam szansę na poprawę sytuacji. Często przyczyną problemów finansowych firmy są nieterminowe płatności jej kontrahentów, z tym problemem również pomoże nam się uporać kredyt gotówkowy na bieżącą działalność. Tego rodzaju krok to doskonałe rozwiązanie zarówno w fazie intensywnego rozwoju spółki, jak i podczas przejściowego kryzysu. Wielu przedsiębiorców dzięki kredytowi firmowemu na bieżącą działalność ma szansę uratować swoją firmę przez jej zamknięciem lub przed pogłębieniem się kryzysu finansowego.

Kto może ubiegać się o kredyt firmowy na bieżącą działalność?

Prawie każdy bank i instytucja finansowa zajmująca się udzielaniem pożyczek gotówkowych ma w swojej ofercie kredyty firmowe na bieżącą działalność. Jakie warunki musi spełnić firma, aby otrzymać tego rodzaju pożyczkę i na co zwracają uwagę instytucje bankowe, decydując o tym, czy firma otrzyma kredyt gotówkowy? Każdy przedsiębiorca może ubiegać się o kredyt gotówkowy na bieżącą działalność, jednak z całą pewnością bardzo ważnym aspektem dla każdego banku będzie sytuacja finansowa w firmie ubiegającej się o kredyt firmowy na bieżącą działalność, dlatego musimy być przygotowani na to, że będziemy musieli dostarczyć bankowi wiele dokumentów, które będą dotyczyły firmowych finansów oraz dotychczasowego zadłużenia spółki, jeśli ta takowe posiada. Jeśli zależy nam na tym, aby otrzymać kredyt gotówkowy na bieżącą działalność, ale nie wiemy, czy spełniamy wszystkie warunki, to dobrym rozwiązaniem będzie kontakt ze specjalistami, który do niczego nie zobowiązuje, ale pomoże nam zdecydować, czy to rozwiązanie sprawdzi się w przypadku naszej firmy. 

Kredyt gotówkowy nie musi być drogi

Kredyt firmowy na bieżącą działalność, idealne rozwiązanie zarówno dla małych, jak i większych firm

Wielu osobom wydaje się, że kredyt gotówkowy na bieżącą działalność przeznaczony jest raczej dla małych firm, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w działalności, którą wykonują. Czy rzeczywiście tak jest? Zdecydowanie nie, ponieważ na kredyty firmowe na bieżącą działalność bardzo często decydują się duże firmy, które posiadają wieloletni staż na rynku. Koszt takiego kredytu oraz jego wysokość uzależnione są od tego, jak wyglądają finanse danej firmy, a także od jej wielkości i tego, jakie zabezpieczenia pod zaciągnięty kredyt może zaoferować. Również profil działania firmy ma znaczenie dla instytucji udzielającej kredytów firmowych na bieżącą działalność. Jeśli chcemy sprawdzić, czy nasza firma ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy na bieżącą działalność, skontaktujmy się ze specjalistami.

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 28 983 zł, całkowita kwota do zapłaty: 39 657,48 zł, oprocentowanie zmienne: 9,50%, całkowity koszt kredytu: 10 674,48 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 674,48 zł), 83 równe, miesięczne raty w wysokości 477,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.08.2019 r.  Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Wypełnij darmowy wniosek

Przedstawimy najlepsze rozwiązanie