Kredyt hipoteczny

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, a na pewno wybierzemy idealne finansowanie dla Ciebie i Twojego biznesu

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Kredyt hipoteczny

W dzisiejszych czasach kupno mieszkania najczęściej wiąże się z potrzebą zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Tylko w 2019 roku deweloperzy oddali ponad 200 tys. mieszkań, a banki udzieliły ponad 200 tys. kredytów hipotecznych. Kupno mieszkania to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych, dlatego mało kogo stać na to, aby posiadać mieszkanie na własność i nie zaciągać kredytu. Ofert tego typu pożyczek jest wiele, niejeden powiedziałby, że za wiele. Dla osoby, która nie ma do czynienia z bankami, wybór odpowiedniego do swoich potrzeb kredytu, jest ogromnym wyzwaniem. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi kancelaria finansowa Adam Ryszkowski.

Jak działa kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny może zostać przyznany każdemu. Jednakże w praktyce okazuje się, że nie wszyscy mogą go otrzymać. Dzieje się tak, ponieważ, zanim przejdziemy do rozmów o warunkach kredytu, bank musi zbadać zdolność kredytową kredytobiorcy. Zdolność kredytowa to możliwość terminowej spłaty rat kredytu wraz z odsetkami. Jest ona kluczowa w kwestii przyznania pożyczki. Co jeszcze bank bierze pod uwagę? Wiarygodność kredytową, czyli indywidualną historię zaciągniętych dotychczas zobowiązań oraz ich terminową spłatę. Zatem bank, zanim przyzna nam kredyt hipoteczny, zwróci uwagę na zdolność i wiarygodność kredytową, ale także koszty utrzymania gospodarstwa domowego i ilość członków, wiek, miejsce zamieszkania, wysokość wkładu własnego oraz okres spłaty kredytu. W przypadku tego ostatniego im dłuższy jest ten okres, tym większą kwotę kredytu możemy od banku otrzymać. Decydując się na takie zobowiązanie, musimy pamiętać, że oferty bankowe się od siebie różnią. Głównie chodzi o wysokość raty kredytu, a także ostateczną kwotę do spłaty wraz z odsetkami. Aby nie obciążyły one naszego budżetu domowego, warto wybrać tą, która ma na daną chwilę najlepsze warunki. W wyborze pomoże Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski. Wieloletnie doświadczenie w pracy z bankami, pozwoliło nam na zgromadzenie wiedzy i wykształcenie umiejętności, które umożliwiają wyszukiwania najlepszych ofert kredytów hipotecznych.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest najczęściej zaciąganym kredytem. Jest on także najlepiej uregulowany prawnie. Ustawodawca zadbał o to, aby kredytobiorca w trakcie podpisywania umowy czuł się bezpiecznie. Mimo wszystko droga do uzyskania kredytu nie jest prosta. Pierwsza sytuacja, którą należy przeanalizować to proces kredytowy dla osoby, która planuje kupno mieszkania od dewelopera lub z rynku wtórnego. W sytuacji, kiedy wymarzone mieszkanie ma prawowitego właściciela, bank może poprosić o wstępną umowę sprzedaży lokalu, odpis księgi wieczystej nieruchomości, pozwolenie na budowę czy wypis z rejestru gruntów. Największe różnice niesie jednak za sobą sytuacja, w której kupujemy mieszkanie od dewelopera, które nie zostało jeszcze oddane do użytkowania. Otóż wtedy bank nie przekazuje całej kwoty kredytu, tylko jego części w ramach transz uzależnionych od postępu prac budowlanych.

Kredyt hipoteczny nie musi być drogi

Co składa się na całościowy koszt kredytu hipotecznego?

Otrzymanie kredytu hipotecznego jest wieloetapowym procesem, na który ma wpływ wiele czynników. Najważniejsze z nich to:

  • odsetki, które są liczone na podstawie oprocentowania nominalnego;
  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania;
  • opłaty przygotowawcze, prowizje, marża;
  • ubezpieczenie niskiego wkładu własnego;
  • ubezpieczenie pomostowe;
  • koszty innych dołączonych do kredytu produktów – może to być konto ROR, karta debetowa lub kredytowa;
  • koszty wcześniejszej, bezprowizyjnej spłaty kredytu;
  • koszt wyceny nieruchomości;
  • kwota kredytu, którą chcemy uzyskać od banku;
  • system spłaty rat – mogą to być raty równe lub malejące.

Jakich dokumentów wymaga bank?

Dokumentacja do kredytu hipotecznego jest bardzo ważna. Brak jakiegokolwiek dokumentu skutkuje wstrzymaniem procesu kredytowego. Bank oczekuje od nas rzetelnych i prawdziwych informacji. Jednakże nie ma jednej listy dokumentów, które należy przedłożyć. Każdy bank ma swoje zasady. Jednego, czego się można spodziewać to, że zostaniemy poproszeni o dokumenty osobowe, dochodowe oraz innych zobowiązań kredytowych. Dodatkowo bank może zażądać deklaracji PIT37, świadectwa pracy czy umowy o pracę. Wybór konkretnej oferty kredytowej, skompletowanie wszystkich dokumentów i przejście całego procesu jest czasochłonne i dla większości osób skomplikowane. Skorzystaj z pomocy naszego doradcy i wybierz najlepszy dla siebie kredyt hipoteczny.

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 28 983 zł, całkowita kwota do zapłaty: 39 657,48 zł, oprocentowanie zmienne: 9,50%, całkowity koszt kredytu: 10 674,48 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 674,48 zł), 83 równe, miesięczne raty w wysokości 477,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.08.2019 r.  Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Wypełnij darmowy wniosek

Przedstawimy najlepsze rozwiązanie