Kredyt na start

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, a na pewno wybierzemy idealne finansowanie dla Ciebie i Twojego biznesu

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Kredyt na start

Własny biznes kojarzy nam się ze swego rodzaju wolnością. Jesteśmy odpowiedzialni za siebie i samodzielnie podejmujemy decyzje. Najprawdopodobniej każdy z nas marzył choć raz o własnym dochodowym biznesie. Jednakże nie każdy ma możliwość, aby z marzeń uczynić rzeczywistość. Największą przeszkodą są zazwyczaj środki finansowe, potrzebne na rozruch firmy. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy to kredyt na start. Mimo wielu dostępnych ofert kredytowych większość przedsiębiorców nie zawsze orientuje się, która z nich będzie dla ich firmy najkorzystniejsza. Z pomocą przychodzi Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski. Pomagamy naszym klientom, znaleźć ofertę kredytową, skrojoną na miarę ich możliwości i potrzeb. Zdajemy sobie sprawę, jak rozpoczęcie działalności gospodarczej może być stresujące, dlatego oferujemy kompleksową pomoc, która odciąży Państwa i pozwoli skupić się na prowadzeniu biznesu.

Jak działa kredyt na start?

Kredyt na start skierowany jest do firm, które rozpoczęły swoją działalność i potrzebują wsparcia finansowego. Większość początkujących przedsiębiorców nie ma tak wysokich oszczędności, aby obyć się bez zewnętrznego wsparcia, dlatego kredyty na rozwój biznesu są popularne i chętnie przyjmowane. Nie każdy bank ma je swojej ofercie, ale są takie, które decydują się pożyczać pieniądze nowo powstałym firmom. Warto zaznaczyć, że kredyt na start to dla banków obarczona wysokim ryzykiem operacja, dlatego ten rodzaj kredytu nie ma tak korzystnych warunków, jak inne dostępne na rynku. Oprocentowanie jest zazwyczaj wysokie, ale ostatecznie to cenne wsparcie dla początkującego przedsiębiorcy. Przeglądając oferty bankowe, możemy spotkać się z różnymi warunkami kredytowymi. Otóż niektóre z nich proponują wsparcie firmom, które jeszcze nie rozpoczęły działalności i są dopiero na etapie składania wniosków o jej założenie lub mogą pochwalić się tylko kilkudniowym istnieniem. Z kolei druga grupa banków niechętnie udziela takich kredytów i jasno precyzuje, że okres działalności nie powinien być krótszy niż 6 miesięcy, a nawet 12. Do tego oczekuje się, że przedsiębiorca wykaże zestawienie wysokości obrotów pieniężnych. Można również znaleźć takie propozycje, w których banki oczekują zabezpieczeń lub nie. Najczęściej zaciągnięcie kredytu wiąże się z koniecznością otwarcia konta w danym banku. Jednakże są takie instytucje, które tego nie narzucają. Możliwości jest wiele, ale wszystko zależy od konkretnej oferty. Nasza kancelaria może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym i cenną wiedzą na temat jego mechanizmów. Zawsze staramy się odnaleźć takie warunki kredytowe, które będą dla naszych klientów najkorzystniejsze.

Co można finansować środkami z kredytu na start?

Kredyt na start przeznaczony jest dla nowych firm. Można otrzymać go już w 1 dniu działalności lub po 6 czy 12 miesiącach. W kwestii wykorzystania otrzymanych środków banki nie narzucają swoim klientom przeznaczenia ich na konkretne cele. Zatem przedsiębiorca ma dowolność w wykorzystaniu gotówki pozyskanej w ramach zaciągnięcia kredytu na start. Najczęściej firmy przeznaczają je na:

– wyposażenie biura,
– zakup towarów,
– zakup urządzeń i maszyn,
– zakup gruntu,
– zakup nieruchomości,
– promocja, reklama, marketing.

Kredyt na start nie musi być drogi

Jak otrzymać kredyt na start?

Otrzymanie kredytu na start będzie wyglądało inaczej w różnych bankach. W zależności od rodzaju wybranej oferty będą wymagane inne dokumenty. Najczęściej można spodziewać się, że banki będą oczekiwały:
-wpisu do rejestru działalności gospodarczych,
-wykazania braku zaległości w płatnościach w ZUS i US,
-możliwość zabezpieczenia kredytu,
biznesplan.
Ostatni punkt, czyli biznesplan jest jednym z najważniejszych dokumentów, które będzie wymagał bank. To właśnie w nim musimy przedstawić plan na rozwój i zakładane tempo rozwoju oraz szanse na sukces. Głównie na tej podstawie bank podejmie decyzję, czy nasz biznes faktycznie okaże się efektywny i czy warto udzielić mu kredytu. Kwestia zabezpieczenia jest natomiast dyskusyjna, ponieważ istnieją instytucje, które nie będą ich oczekiwały. Można się wtedy jednak spodziewać, że będą to organizacje pozabankowe lub innego rodzaju jednostki pożyczające pieniądze, a nie tradycyjny bank.

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 28 983 zł, całkowita kwota do zapłaty: 39 657,48 zł, oprocentowanie zmienne: 9,50%, całkowity koszt kredytu: 10 674,48 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 674,48 zł), 83 równe, miesięczne raty w wysokości 477,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.08.2019 r.  Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Wypełnij darmowy wniosek

Przedstawimy najlepsze rozwiązanie