Leasing

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, a na pewno wybierzemy idealne finansowanie dla Ciebie i Twojego biznesu

Leasing

Leasing to coraz popularniejsza forma “wynajmu” samochodów, ale także nieruchomości, maszyn, mebli czy sprzętów komputerowych. Niegdyś dostępny tylko dla przedsiębiorców, ale dzisiaj także dla osób prywatnych. Występuje w różnych formach i przypisuje się mu cechy wynajmu, ale także kredytu. Stworzyliśmy naszą firmę, aby pomóc Ci znaleźć instytucję finansową, która zechce podpisać z Tobą umowę leasingową. Jeśli chcesz zminimalizować koszt utrzymania firmy lub niezbędnych do jej funkcjonowania inwestycji, wybierz leasing. Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy znajdą dla Ciebie najkorzystniejszą umowę leasingową.

Dla osób, które nie są zaznajomione z mechanizmami, na których opiera się branża leasingowa, polecamy kontakt z naszymi doradcami. Aby uprościć proces komunikacji, wprowadziliśmy możliwość składania wniosków online, które można wysłać za pomocą formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej. W celu jego wypełnienia należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy, adres e-mail i przede wszystkim opisać swoje potrzeby  oraz wskazać, co byłoby przedmiotem leasingu. Znalezienie odpowiedniej oferty nie jest zadaniem dla każdego, ponieważ warunki, które stawiają banki czy instytucje pozabankowe, są często przytłaczające. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy mają wiedzę na temat tego, jak działa rynek finansowy, a także tego, która umowa leasingowa jest atrakcyjna. Współpracujemy z ponad 30 bankami i innymi instytucjami finansowymi, dzięki temu znalezienie dla Ciebie leasingodawcy, nie trwa długo.

Co to jest leasing?

Leasing to umowa o charakterze cywilnoprawnym. Zawiera ją leasingodawca, czyli podmiot finansujący i leasingobiorca, czyli podmiot korzystający. Taką transakcję można porównać do wynajmu długoterminowego lub zakupu na raty, ponieważ leasingodawca godzi się na przekazanie leasingobiorcy przedmiotu umowy leasingowej i zezwala na jego użytkowanie. W zamian za to leasingobiorca jest zobowiązany do uiszczania comiesięcznej opłaty. Długość tego okresu, wysokość i ilość rat ustalane są w momencie wyboru konkretnego przedmiotu, którego dotyczy leasing. Aby w prosty sposób wytłumaczyć różnicę pomiędzy leasingiem a zakupem na raty, należy wyjaśnić, że  w ramach leasingu użytkujemy przedmiot, którego nie posiadamy na własność. Natomiast leasing różni się od wynajmu tym, że zanim podpiszemy umowę z leasingodawcą, możemy wpłacić zaliczkę, która obniży wysokość rat i skróci czas spłaty przedmiotu poddanego leasingowi. Dodatkowo mamy prawo do wykupu użytkowanego przedmiotu za określoną wcześniej kwotę, którą musimy zapłacić po wygaśnięciu umowy leasingowej. Warto wiedzieć, że pomimo tego, iż leasing kojarzony jest głównie z samochodami, to coraz częściej w ramach umowy leasingowej można użytkować różnego rodzaju maszyny, nieruchomości, a nawet wyposażenie biur.

Leasing nie musi być drogi

Jakie są rodzaje leasingu?

Do popularnych form leasingu zalicza się:

  • Leasing finansowy porównuje się do zakupu na raty, leasingobiorca jest zobowiązany do zaliczenia przedmiotu leasingu, jako własnego majątku. Tym samym staje się on elementem ewidencji środków trwałych. W związku z tym spoczywa na nim obowiązek, dokonywania odpisów amortyzacyjnych i serwisowania przedmiotu leasingu. Co więcej, mimo tego, że leasingobiorca staje się pełnoprawnym właścicielem użytkowanego przedmiotu po wygaśnięciu umowy, to jest on zobowiązany do całościowego opłacenia podatku VAT już w momencie podpisywania dokumentów leasingowych. 
  • Leasing operacyjny jest często wybierany i przypomina wynajem. Użytkowany przedmiot jest zaliczany do ewidencji środków trwałych leasingodawcy. Zsumowana wartość pieniężna rat, nie pokrywa wartości przedmiotu leasingu, więc przy podpisywaniu umowy ustala się zaliczkę zwaną opłatą początkową oraz wysokość opłaty za wykup. Podatek VAT jest płacony w systemie ratalnym.
  • Leasing konsumencki jest doceniany przez firmy, ponieważ mają one możliwość wliczenia go w koszta prowadzenia działalności, nie zmniejszając tym samym zdolności kredytowej. Mogą z niego również korzystać osoby prywatne, nieprowadzące działalności gospodarczej.
  • Leasing zwrotny ma kluczową zaletę, którą jest przypływ gotówki. Polega na tym, że posiadane przez firmę środki trwałe np. maszyny, są odsprzedane leasingodawcy, a później w ramach umowy leasingowej, użytkowane i spłacane.
 
Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 28 983 zł, całkowita kwota do zapłaty: 39 657,48 zł, oprocentowanie zmienne: 9,50%, całkowity koszt kredytu: 10 674,48 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 674,48 zł), 83 równe, miesięczne raty w wysokości 477,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.08.2019 r.  Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Wypełnij darmowy wniosek

Przedstawimy najlepsze rozwiązanie