Kredyt obrotowy

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, a na pewno wybierzemy idealne finansowanie dla Ciebie i Twojego biznesu

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Kredyt Obrotowy

Kredyt bankowy to forma pozyskania środków finansowych na różnego rodzaju wydatki firmowe lub prywatne. Większość przedsiębiorstw, jak i osób indywidualnych zdecydowała się lub zdecyduje na pożyczenie pieniędzy od banku. Sytuacja gospodarcza panująca w naszym kraju, mało komu pozwala na finansowanie działalności prowadzonej firmy czy nawet własnego życia z prywatnych środków, bez pożyczania pieniędzy od banku. Istotą kredytów jest oprocentowanie, dzięki któremu banki zarabiają. W obecnych czasach popyt na tego typu wsparcie finansowe jest duży, ale równie spora jest podaż. Otóż banki prześcigają się w tworzeniu atrakcyjniejszych ofert, które przyciągną do nich rzesze klientów. Wybór tego, który będzie miał najkorzystniejsze warunki to dla większości osób nieznających się na bankowości, trudne zadanie. Każdego, kto czuje się zagubiony w tematyce kredytów, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, która pomoże w znalezieniu najlepszych ofert kredytowych. Kancelaria finansowa Adam Ryszkowski to lata cennego doświadczenia w sektorze bankowości, które teraz może być wykorzystane przez Ciebie i na Twoją korzyść.

Jak działa kredyt obrotowy?

Kredyt obrotowy to oferta kierowana do przedsiębiorstw. Główny cel zaciągnięcia takiego zobowiązania to finansowanie bieżących wydatków. Bieżących to słowo klucz, ponieważ kredytem obrotowym nie można spłacić zaległych faktur lub innych zaległych opłat. Zaletą tego typu kredytu jest to, że można z niego skorzystać wielokrotnie i w każdym momencie działalności – o ile sytuacja finansowa na to pozwala. Bank przed wydaniem kredytu obrotowego analizuje zdolność kredytową. Pod uwagę bierze między innymi wysokość obrotów, a także ocenia ryzyko związane z pożyczeniem pieniędzy konkretnemu podmiotowi. Od tego również zależy maksymalna kwota kredytu, którą oferuje nam bank. Wielu przedsiębiorców decyduje się na kredyt obrotowy, aby stworzyć w firmie tak zwaną poduszkę finansową. Największą zaletą kredytu obrotowego jest możliwość zaciągnięcia go bez szczegółowego tłumaczenia, na co chcemy wydać pieniądze. Bank nie oczekuje wskazania konkretnych wydatków. Zatem dla większości firm jest to korzystne rozwiązanie w sytuacji chwilowych problemów z płynnością finansową, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na jakość produkowanych przedmiotów, świadczonych usług czy reputacji. Przed tym broni się każdy przedsiębiorca, ale niestety nie każdy wie, która oferta kredytu obrotowego będzie dla jego firmy odpowiednia. Kancelaria finansowa Adam Ryszkowski pomaga znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Co można finansować środkami z kredytu obrotowego?

Kredyt obrotowy może być zaciągany w celu finansowania bieżących wydatków. Jego istotą jest pokrywanie aktualnych kosztów. Pożyczonych od banku środków nie można przeznaczyć na otwarcie firmy czy spłatę długów. Mimo tego, że przy zaciąganiu kredytu, bank nie oczekuje wskazania na co, zostaną wydane pieniądze, należy mieć na uwadze, że mogą to być tylko aktualne wydatki. Najczęściej finansowane są:

– towary niezbędne do produkcji,
– materiały,
– surowce,
– wynagrodzenia dla pracowników.
Przykładów może być wiele, a wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności oraz występujących w danej chwili problemów finansowych.

Kredyt obrotowy nie musi być drogi

Jak otrzymać kredyt obrotowy?

O kredyt obrotowy wnioskuje się podobnie jak o pozostałe rodzaje kredytów. Przy składaniu dokumentów, warto zastanowić się, czy dana oferta jest dla nas w ogóle dostępna. Należy pamiętać, że korzystniej dla przedsiębiorcy jest wnioskować o pożyczenie pieniędzy poprzez ofertę, która jest adekwatna do jego możliwości, niż przecenić swoje możliwości lub w ogóle ich nie ocenić i otrzymać decyzję odmowną. Każda z nich rzutuje na kolejne składane wnioski i decyzje w ich sprawie. Nasza Kancelaria oferuje pomoc w oszacowaniu możliwości kredytowych, a także znalezieniu najkorzystniejszej oferty. Dzięki takiej pomocy skróci się czas poszukiwania dostępnych możliwości, a firma prędzej otrzyma niezbędne do funkcjonowania środki finansowe. Warto pamiętać, że jeśli otrzymamy decyzję pozytywną, nie należy od razu jej akceptować. Warunki kredytowania obrotowego można i trzeba negocjować. Większość banków pożycza pieniądze w ramach kredytu obrotowego firmom, które już rozpoczęły swoją działalność i funkcjonują 12 miesięcy. Jednakże zdarzają się przypadki, w których te instytucje decydują się dać kredyt już pierwszego dnia działalności, ale wtedy koszty takiej operacji są znacznie wyższe, ponieważ ryzyko, które ponosi bank, jest również wyższe. Zazwyczaj umowę podpisuje się na 3 lata, ale można zacząć od 12 miesięcy, aby później nawet dwukrotnie wydłużyć jej spłatę.

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 28 983 zł, całkowita kwota do zapłaty: 39 657,48 zł, oprocentowanie zmienne: 9,50%, całkowity koszt kredytu: 10 674,48 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 674,48 zł), 83 równe, miesięczne raty w wysokości 477,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.08.2019 r.  Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Wypełnij darmowy wniosek

Przedstawimy najlepsze rozwiązanie