Kredyt dla zadłużonych

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, a na pewno wybierzemy idealne finansowanie dla Ciebie i Twojego biznesu

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Kredyt dla zadłużonych

Obecne pokolenie opanował szał konsumpcjonizmu. Według statystyk bankowych Polacy z roku na rok są bardziej zadłużeni. Kredyt to pomoc finansowa, z której skorzystała już większość społeczeństwa. Dla części osób była to jednorazowa pomoc, ale dla większości regularny sposób na życie. To właśnie ta druga grupa częściej traci płynność finansową, aż w końcu kwota wszystkich rat do spłacenia przewyższa ich możliwości, a bank odmawia udzielenia kolejnego kredytu. Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski pomaga znaleźć wyjście z takich sytuacji, a najczęściej jest nim kredyt dla zadłużonych. Decydując się na niego, warto pamiętać, że to nie bank nam go udzieli, a inne podobne do niego instytucje finansowe. Ten rodzaj kredytu jest obarczony większym ryzykiem niż te, które udziela się osobom bez zadłużenia, więc jego oprocentowanie i ogólne koszty są dużo wyższe. Znalezienie najkorzystniejszej oferty jest kluczem do sukcesu, ale osoba nieznająca realiów działalności instytucji finansowych, może nie być w stanie zrobić to samodzielnie. Dlatego wszystkim, którzy czują się przytłoczeni nadmiarem informacji na temat kredytu, polecamy kontakt z naszą kancelarią.

Jak działa kredyt dla zadłużonych?

Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek kredytu bank, który miałby nam go udzielić, analizuje zdolność kredytową kredytobiorcy. W Polsce istnieją bazy danych, które zawierają informacje na temat naszej historii kredytowej oraz ewentualnych zadłużeń. Takich danych szuka się najczęściej w:

KRD – Krajowy Rejestr Długów,

BIK  – Biuro Informacji Kredytowej,

BIG – Biuro Informacji Gospodarczej.

Istnieją również inne bazy, ale te wyżej wymienione są najważniejsze. Jeśli kredytobiorca zaistnieje, w którejś z nich, zaciągnięcie kolejnego kredytu w banku, będzie najprawdopodobniej niemożliwe. Ratunkiem dla takich osób są instytucje pozabankowe, które stosunkowo niedawno zaczęły przyznawać kredyty dla zadłużonych. Ich największą zaletą jest możliwość rozłożenia spłaty rat na długi okres. Takie rozwiązanie przynosi dłużnikom znaczącą ulgę w budżecie. Kredyty dla zadłużonych powstały w wyniku rosnącego długu Polaków. Zakłada się, że w centralnej Polsce na jednego mieszkańca mogą przypadać dwa, a nawet więcej kredytów. Warto zaznaczyć, że zadłużeni mogą być objęci zajęciem komorniczym, a nawet nie pracować i nadal otrzymać kredyt. Dzięki temu jest większa dostępność do takiej pomocy finansowej i może z niej skorzystać większość dłużników.

Co można finansować środkami z kredytu dla zadłużonych?

Kredyty dla zadłużonych występują w różnej postaci. Po wydaniu pozytywnej decyzji możemy otrzymać gotówkę lub instytucja, która udziela kredytu, nie wręczy nam pieniędzy, a spłaci nasze długi, konsolidując zobowiązania u innych kredytodawców. Dzięki temu nasze zadłużenie zostanie przeniesione do jednej instytucji, a okres jego spłaty może ulec wydłużeniu. W zależności od indywidualnej sytuacji finansowej każdego kredytobiorcy samodzielnie możemy wybrać, czy decydujemy się na kredyt gotówkowy, czy konsolidacyjny dla zadłużonych. Dlatego też cel, na który przeznaczymy pożyczone środki, może się różnić.

Kredyt dla zadłużonych nie musi być drogi

Jak otrzymać kredyt dla zadłużonych?

Banki mają obowiązek sprawdzić historię kredytową każdego kredytobiorcy. To, co umożliwia instytucjom pozabankowym udzielanie kredytu dla zadłużonych, to brak tego obowiązku. Otóż nie narzuca się im sposobu weryfikacji klientów ani tego, komu ostatecznie udziela się pożyczki. Dlatego mogą się o nią starać osoby figurujące, jako dłużnicy, bezrobotne, a nawet te z zajęciem komorniczym. Według definicji za dłużnika uważa się osobę, która:

– ma problemy z terminową spłatą zobowiązań,

– nie spłaca zaciągniętych kredytów lub pożyczek,

– jest obecna w bazach BIK, BIG InfoMonitor, ERIF, KRD, KRDN;

– ma długi telekomunikacyjne,

– ma długi czynszowe,

– ma niską zdolność kredytową lub jej w ogóle nie ma,

– ma zajęcia komornicze.

W zależności od wysokości kwoty, o którą się staramy, zostaniemy poproszeni o ustalenie zabezpieczenia lub wyznaczenie żyranta, czyli osoby, która przejmie obowiązek spłaty długu, jeśli kredytobiorca nie będzie w stanie uiszczać raty samodzielnie. Zabezpieczeniem może być na przykład posiadana nieruchomość, a nawet samochód. Zaletą kredytów dla zadłużonych jest prosty proces ich przyznawania. Wnioskowanie o pożyczkę w większości przypadków odbywa się online, a po wypełnieniu wymaganych przez kredytodawcę formularzy, następuje analiza dostarczonych danych i przedstawienie oferty kredytowej. Kolejny etap to przyjęcie tych warunków i otrzymanie pieniędzy. Gotówkę możemy odebrać, pozostając w domu, ponieważ zostanie nam ona dostarczona. To, w jaki sposób wykorzystamy oraz odbierzemy kredyt dla zadłużonych, zależy od nas samych, jak i dostępnych na daną chwilę ofert pożyczkowych.

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 28 983 zł, całkowita kwota do zapłaty: 39 657,48 zł, oprocentowanie zmienne: 9,50%, całkowity koszt kredytu: 10 674,48 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 674,48 zł), 83 równe, miesięczne raty w wysokości 477,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.08.2019 r.  Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Wypełnij darmowy wniosek

Przedstawimy najlepsze rozwiązanie