Kredyt konsolidacyjny

Jak możemy pomóc?

Skontaktuj się z nami, a na pewno wybierzemy idealne finansowanie dla Ciebie i Twojego biznesu

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Kredyt Konsolidacyjny

Większość społeczeństwa znalazła się w sytuacji, w której przynajmniej raz musiała zaciągnąć kredyt bankowy lub skorzystać z karty kredytowej. W niektórych przypadkach życie potoczyło się tak, że tych przypadków było więcej, niż oczekiwano. W obecnych czasach kiedy koszty życia i utrzymania są wysokie, a do tego na potęgę zaciągamy kredyty, łatwo doprowadzić do sytuacji, w której opłacenie raty stanie się ciężarem, a w końcu okaże się niemożliwe. W takich przypadkach warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który połączy kilka Twoich zobowiązań w jedno i pozwoli Ci zmniejszyć ratę comiesięcznych opłat. Banki prześcigają się w ofertach tego typu kredytów, ale nieznajomość dokładnego ich mechanizmu, może okazać się nie wybawieniem, ale kolejnym ciężarem. Wszystkim, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, oferujemy pomoc w znalezieniu najkorzystniejszej oferty kredytu konsolidacyjnego. Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski wyszuka dla Państwa takie rozwiązanie, które okaże się optymalne i przede wszystkim realnie pomoże zażegnać kryzys finansowy, z którym musiałeś się zmagać.

 

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest połączenie kilku zobowiązań w jedno. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że w wyniku konsolidacji długów, ostatecznie mamy do zapłaty jedną wspólną ratę miesięczną. Kredyt konsolidacyjny mogą zaciągać osoby prywatne i te prowadzące działalność gospodarczą. Dla każdej z nich obniżenie miesięcznych kosztów przynosi ogromną ulgę w budżecie. Jest to jeden z najważniejszych powodów, dla którego decydujemy się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego. Pomimo ulgi w kwocie comiesięcznych wydatków, warto pamiętać, że całkowita kwota do spłaty może okazać się większa niż przed konsolidacją długów. Dzieje się tak dlatego, że bank udzielając kredytu konsolidacyjnego, rekompensuje sobie ryzyko związane z jego udzieleniem, narzucając wysokie oprocentowanie. To, co ma wpływ na wysokość raty, to także wydłużenie całościowego okresu spłaty. Jeśli będzie on dłuższy to proporcjonalnie do wielkości wydłużenia, zmieni się wielkość raty. Przy dłuższym okresie spłaty, rata zmaleje, ale ostateczny koszt kredytu wzrośnie. Banki prześcigają się w tworzeniu ofert i możliwe jest znalezienie oferty z dogodnymi warunkami i przede wszystkim atrakcyjnym oprocentowaniem. Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski oferuje pomoc w znalezieniu najkorzystniejszej oferty kredytowej oraz w przeprowadzeniu przez proces uzyskania kredytu.

Co można finansować środkami z kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny jest nieco inną wersją popularnych kredytów bankowych. Otóż decydując się na zobowiązanie tego typu, należy pamiętać, że bank nie wypłaci nam gotówki, którą będziemy mogli samodzielnie dysponować. Przyznając nam kredyt konsolidacyjny, spłaci nasze zobowiązania względem innych instytucji i od tej chwili będziemy mieć tylko jeden dług u naszego kredytodawcy. Zastanawiając się nad konsolidacją, warto pamiętać, że nie musimy obejmować nią wszystkich posiadanych kredytów. Każdy może zdecydować, które z nich chce połączyć, a które spłacić na dotychczas obowiązujących warunkach. Konsolidacji podlegają różnego rodzaju zobowiązania. Dozwolone jest, łączenie kredytów gotówkowych, samochodowych, ratalnych, a nawet mieszkaniowych. Odpowiednia strategia w chwili, gdy dosięgają nas kłopoty finansowe, jest kluczowa, a oferta z korzystnym oprocentowaniem pozwala na zmniejszenie kosztów konsolidacji.

 

Kredyt konsolidacyjny nie musi być drogi

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Pomimo tego, że wydanie pozytywnej decyzji kredytowej odnośnie do dotychczas zaciągniętych zobowiązań, poprzedzone było wnikliwą analizą i oceną zdolności kredytowej, to przyznanie kredytu konsolidacyjnego wiąże się z ponownym jej wykonaniem. Bank, w którym wnioskowaliśmy o konsolidację, musi przeprowadzić odrębną weryfikację. W celu jej przeprowadzenia może poprosić kredytobiorcę o potwierdzenie tożsamości, zatrudnienia, warunków zaciągniętych zobowiązań, a także przeanalizować jego historię kredytową. Po wykonaniu tych czynności i złożeniu w banku wymaganych oświadczeń i dokumentów otrzymujemy decyzję kredytową.

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 28 983 zł, całkowita kwota do zapłaty: 39 657,48 zł, oprocentowanie zmienne: 9,50%, całkowity koszt kredytu: 10 674,48 zł (w tym prowizja: 0 zł (0%), odsetki: 10 674,48 zł), 83 równe, miesięczne raty w wysokości 477,81 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.08.2019 r.  Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Wypełnij darmowy wniosek

Przedstawimy najlepsze rozwiązanie