Jaki jest minimalny wkład własny przy kredycie hipotecznym?

Starając się o kredyt hipoteczny musimy dysponować wkładem własnym, który będzie stanowił określony % wartości mieszkania.

Wysokość wkładu własnego jest jest zależna od wartości kredytowanej nieruchomości, ponieważ wkład własny wyliczany jest procentowo.

Drugim wyznacznikiem wysokości wkładu własnego, jaki musimy zgromadzić są regulaminy wewnętrzne banku, w którym planujemy wnioskować o kredyt.

Na chwilę obecną nie ma możliwości, aby otrzymać kredyt hipoteczny nie posiadając przynajmniej minimalnego wkładu własnego wymaganego przez bank.

Większość banków wymaga zapewnienia środków w wysokości 20% wartości nieruchomości, jednak istnieją także banki, które akceptują wysokość wkładu własnego na poziomie 10%.

Do takich banków należy np. Alior Bank, Credit Agricole czy Santander. W przypadku niższego wkładu własnego, banki wymagają zazwyczaj wykupienia dodatkowego ubezpieczenia do kredytu, tzw. ubezpieczenia niskiego wkładu.

Jeśli planujesz ubiegać się o kredyt hipoteczny, zachęcam do kontaktu, wspólnie znajdziemy ofertę, która będzie dla Ciebie najbardziej korzystna.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest