Kredyt firmowy dla biura rachunkowego 

W dobie pracy zdalnej można odnieść wrażenie, że niemal każdą pracę da się świadczyć efektywnie w warunkach domowych. Niemniej nie zawsze tak jest. Nie dotyczy to tylko takich grup zawodowych, jak choćby lekarze specjaliści czy kierowcy. Wszędzie tam, gdzie pojawia się bezpośrednia obsługa klienta, warto pomyśleć o komfortowym miejscu do obsługi. Prywatne mieszkanie raczej takim miejscem nie jest. Własna przestrzeń komercyjna to coś, o czym powinny pomyśleć osoby, które planują otworzyć, np. biuro rachunkowe. 

Kredyt firmowy dla biura rachunkowego 

Kredyt firmowy warto wziąć wtedy, gdy masz już konkretny pomysł na to, jak ma wyglądać Twoja działalność. Dobrze przygotowany biznes plan, to coś, co uwiarygodni Cię w oczach banku, a w przypadku większych kwot może być dokumentem wręcz niezbędnym. Banki chcą mieć pewność, że inwestują swoje środki w biznes, który się opłaci. Ddlaczego tak jest? Ponieważ to z tej działalności będziesz spłacać zaciągnięte zobowiązanie. W obecnej sytuacji prawo – podatkowej można jednak śmiało powiedzieć, że biuro rachunkowe to strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o własną działalność. Mimo wszystko nie bagatelizuj jednak biznes planu i przygotuj staranie taki dokument. 

Jeżeli już prowadzisz działalność i potrzebujesz dodatkowych środków na jej rozwój, musisz osiągać realny dochód. Dlatego banki często wymagają potwierdzenia obrotów odpowiednimi dokumentami, np. rachunkami lub fakturami. Bank podobnie jak w przypadku kredytów na start, musi zweryfikować rentowność biznesu, który ma finansować. Kierunek rozwoju Twojej firmy również powinien rokować na generowanie dodatkowych zysków w przyszłości. Warto przygotować także zeznania podatkowe z ubiegłych lat. Są to bowiem najbardziej miarodajne dokumenty, potwierdzające realne obroty danej działalności biznesowej. 

Kredyt firmowy – wniosek 

Wniosek o kredyt to bardzo ważny element starania się o kredyt. Od jego prawidłowego wypełnienia, często zależy to, czy w ogóle otrzymasz kredyt. Jeżeli jest to Twój pierwszy kredyt dla firm, rozważ skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii finansowej. Dzięki temu nie pomniejsz żadnego istotnego dokumentu, a tym samym zaoszczędzisz sobie wiele stresu. Pamiętaj, że każdy odrzucony wniosek obniża Twoją zdolność kredytową, co może skutkować odmową w kolejnych instytucjach. 

Nie rezygnuj od razu z ubiegania się o kredyt jeżeli masz problemy finansowe. Istnieją rozwiązania także i dla takich przedsiębiorców. Zgłoś się do kancelarii finansowej i szczerze przedstaw swoją sytuację. Doradca finansowy pomoże Ci wybrać  odpowiednią opcję, dzięki której otrzymasz szansę na wyjście z kłopotów finansowych, a w przyszłości na rozwój swojego biznesu. Jest to znacznie lepsza opcja niż rezygnacja z prowadzenia działalności gospodarczej. Często wystarczą drobne zmiany lub nieco inna organizacja pracy i budżetowania. O tym aspekcie również możesz porozmawiać z przedstawicielem kancelarii finansowej. 

Na co może przeznaczyć środki z kredytu biuro rachunkowe: 

  • zakup nowego sprzętu komputerowego i oprogramowania; 
  • zatrudnienie dodatkowych pracowników z uwagi na wzrost popytu na usługi tego rodzaju; 
  • zaadaptowanie nowych pomieszczeń na potrzeby działalności biurowej; 
  • szkolenia dla obecnych i nowych pracowników w związku z dynamicznie rozwijająca się sytuacją podatkową w naszym kraju; 
  • zakup floty pojazdów służbowych. 

Oczywiście nie jet to enumeratywna lista. Potrzeby biznesowe mogą być różne w zależności od tego, na jakim etapie rozwoju znajduje się dana firma w momencie wnioskowania o kredyt. 

Kredyt online dla biura rachunkowego 

Prowadzenie własnego biznesu wymaga pełnego zaangażowania w pracę. Stąd każda wolna chwila jest na wagę złota. Dlatego dużą popularnością cieszą się wnioski online. Większość banków dopuszcza taka możliwość, ale mogę być one ograniczone kwotowo. Oczywiście taka forma ubiegania się o kredyt nie oznacza, że żadne dokumenty nie będę wymagane. Kancelaria finansowa jest w stanie pomóc także we wnioskowaniu o kredyt online. W takim przypadku dokumenty są dostarczane do banku w formie skanów. Dużą część dokumentacji można jednak pozyskać w wersji cyfrowej, bezpośrednio z systemów teleinformatycznych konkretnych instytucji. 

Zapoznając się z konkretną ofertą, warto zwrócić uwagę na opcja dodatkowe. Jest to np. darmowe prowadzenie konta firmowego lub atrakcyjny koszt miesięcznego prowadzenie takiego konta. Innymi produktami dodatkowymi są np. karty kredytowe, rachunki oszczędnościowe czy lokaty z korzystniejszym od rynkowego oprocentowania. 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest