Kredyt dla młodych małżeństw 2022 – hipoteczny, gotówkowy

Sytuacja finansowa młodych małżeństw z całą pewnością mocno odbiega od idealnej, co przekłada się na niską zdolność kredytową. Finansowanie z banku jest jednak często wyłącznym sposobem na zakup bądź budowę domu. Instytucje kredytowe wychodzą obecnie naprzeciw młodym parom, stwarzając korzystne warunki do uzyskania finansowania. Dowiedz się jak uzyskać kredyt hipoteczny lub gotówkowy dla młodych małżeństw!

Zdolność kredytowa młodych osób

Zdolność kredytowa młodych osób nie jest zazwyczaj doskonała, ze względu na niepewną sytuację zawodową, niskie zarobki bądź niekorzystną formę zatrudnienia. Największe znaczenie pod kątem kredytu gotówkowego bądź hipotecznego dla młodych małżeństw mają:

  • umowa o pracę na czas nieokreślony
  • wysokość dochodów

Znaczenie ma również okres zatrudnienia, na podstawie którego bank również może odmówić kredytu.

Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw

Kredyt hipoteczny stanowi najbardziej wymagającą formę zobowiązania względem kredytobiorcy. Zaciągany jest on w celu sfinansowania zakupu nieruchomości bądź remontu, w związku z czym związany jest ze szczególnie wysokimi wartościami pieniężnymi. W odróżnieniu od innych kredytów wyróżnia się zabezpieczeniem w postaci domu bądź mieszkania, zakupionego za uzyskane od banku środki.

Pomimo wysokiej kwoty, kredyt hipoteczny stanowi jedno z najczęstszych zobowiązań zaciąganych przez młode małżeństwa. Do jego uzyskania wymagany jest wkład własny sięgający zazwyczaj 20% ceny nieruchomości. Decydując się na kredyt hipoteczny jako młode małżeństwo zadbaj o stabilną sytuację finansową, regularną wypłatę, a także uiszczenie wszelkich zobowiązań.

Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw

Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw stanowi szczególną formę zobowiązania, wypłacaną przez bank w formie fizycznej bądź przekazywaną na podany rachunek. Zaliczany do grupy tzw. kredytów konsumenckich może być zaciągnięty na dowolny cel podany przez nowożeńców.

Całkowity koszt kredytu gotówkowego zależy od szeregu czynników, takich jak:

  • prowizja
  • odsetki
  • ubezpieczenie

Decydując się na kredyt gotówkowy dla młodych warto mieć na uwadze takie aspekty jak ogólne oprocentowanie, RRSO, całkowity koszt kredytu, a także wysokość poszczególnej raty. Czas oczekiwania na pozytywne rozpatrzenie wniosku to nawet kilkadziesiąt minut, co stanowi dodatkową zaletę omawianego zobowiązania.

Kredyt dla nowożeńców – hipoteczny czy gotówkowy?

Zastanawiając się nad formą kredytu dla młodych małżeństw, najważniejszym aspektem są posiadane finanse. Mając zgromadzonych od 20 do 30% wartości nieruchomości, z cała pewnością warto postawić na kredyt hipoteczny. W przypadku brakującej sumy rzędu kilkudziesięciu tysięcy warto sięgnąć po kredyt gotówkowy. 

Zwiększenie szansy na kredyt dla młodych

Decydując się na kredyt hipoteczny bądź gotówkowy, w pierwszej kolejności należy zadbać o maksymalne zwiększenie zdolności kredytowej. Przed wystąpieniem o wniosek ureguluj wszelkie obciążające Cię zobowiązania. Doskonałym rozwiązaniem jest również zmniejszenie wydatków bądź podjęcie próby zwiększenia dochodów poprzez m.in. podwyżkę w pracy.

Nieocenioną pomoc w uzyskaniu kredytu niesie ze sobą skorzystanie z pomocy specjalistycznych placówek, takich jak Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski. Wspomniane biuro pozwala na indywidualną analizę zdolności kredytowej, a także najważniejszych kwestii związanych z podpisaniem umowy pożyczki. Pracownicy kancelarii dopasowują również najlepszą ofertę banku do Twoich potrzeb.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest