Kredyt samochodowy dla firm – czy warto?

Zakup nowego auta to spory wydatek, dlatego coraz popularniejszą formą finansowania stają się kredyty. Z rozwiązania z chęcią korzystają przede wszystkim właściciele firm. Pomimo tego, że mogą oni skorzystać z wielu opcji finansowania samochodów, najpopularniejszym sposobem jest kredyt samochodowy dla firm, udzielany przez banki oraz instytucje pozabankowe. Czy warto wziąć kredyt samochodowy na firmę?

Kredyt samochodowy dla firm – czym się charakteryzuje?

Kredyt samochodowy to specjalny rodzaj kredytu celowego, który przeznaczony jest na sfinansowanie samochodu. Firmy mogą zaciągnąć go tylko na zakup konkretnego pojazdu i jedynie w wysokości pokrywającej jego kwotę. Nie ma tu możliwości swobodnego dysponowania środkami. Pomimo tego, że nazwa takiego kredytu wskazuje na finansowanie samochodu, uwzględnia się tu też inne pojazdy: motocykle, kampery, przyczepy, quady, skutery, traktory czy maszyny budowlane.

O kredyt można starać się zarówno w bankach, jak i w autoryzowanych salonach samochodowych. Nierzadko zdarza się, że pożyczki zaciągane u dealerów są znacznie tańsze niż te w standardowych bankach. Dodatkowo, możliwa jest też negocjacja ceny. W wyborze oferty może pomóc kancelaria finansowa, która specjalizuje się min. w kredytach samochodowych dla firm.

Kredyt samochodowy dla firm – cechy

Jeżeli mowa o warunkach, kredyt samochodowy wyróżnia się specyficznymi cechami.

  • Okres spłaty wynosi maksymalnie do 10 lat.
  • Zachodzi możliwość sfinansowania 100% ceny samochodu lub tylko jego części.
  • Do wyboru są różne warianty spłaty – raty miesięczne, równe, malejące, raty roczne itp.
  • Kredyt zabezpieczony jest zazwyczaj kupowanym pojazdem.
  • Kredyt samochodowy ma z reguły niższe RRSO niż standardowa pożyczka na dowolny cel.

To, czy kredyt na samochód dla firm będzie opłacalny, zależy od konkretnych warunków finansowania, jakie różnią się między sobą w poszczególnych instytucjach. Oferta takich kredytów jest wyjątkowo bogata, dlatego osoby z małą wiedzą powinny skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą przy wyborze odpowiedniego finansowania. 

Czy każda firma może zaciągnąć kredyt na samochód?

Na potrzeby kredytów samochodowych, zdolność kredytowa firmy liczona jest tak samo jak w przypadku osób fizycznych. Niezwykle ważna będzie tu wiarygodność kredytowa, którą banki przypisują głównie firmom działającym na rynku przez okres powyżej 12 miesięcy. Jest to więc jednoznaczne z tym, że przez rok po założeniu firmy, uzyskanie kredytu samochodowego będzie utrudnione.

Pomimo tego, że kredyty samochodowe dla firm są dobrze zabezpieczone, bank udziela ich firmom, które wykażą odpowiednie dochody w ciągu ostatniego roku. Czy jest jakiś sposób, aby wziąć kredyt samochodowy na firmę, jeżeli ta nie funkcjonuje dłużej niż rok? Oczywiście, że tak. Pomimo znacznie bardziej skomplikowanej procedury, jest to możliwe. Ważne, aby w takich kwestiach posiłkować się pomocą doświadczonych kancelarii finansowych. Tylko wtedy będziemy mieli gwarancję pomyślnego zakończenia sprawy. 

Najlepszy kredyt samochodowy – kancelaria finansowa

Oferty banków nieustannie ulegają zmianom oraz aktualizacjom, dlatego szukając zadowalającego kredytu na zakup samochodu warto skorzystać z usług kancelarii finansowej. Specjaliści pracujący w takich miejscach pomogą każdemu przedsiębiorcy przejść przez proces finansowania samochodu sprawnie i szybko. Co ważne, przedstawią oni najbardziej korzystne warunki kredytu samochodowego dla firm, jakie są obecnie na rynku. Zajmą się każdą sprawą indywidualnie i przeprowadzą ją od początku do końca.

Czy warto wziąć kredyt samochodowy dla firm? Zdecydowanie tak! Wystarczy mieć pod ręką profesjonalistów z kancelarii finansowej, a cały proces będzie niezwykle korzystny.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest