Kredyty dla rolników

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Rolnicy mogą liczyć na dodatkowe wsparcie ze względu na specjalne linie kredytowe dostępne w bankach. Banki bardzo chętnie udzielają takiego wsparcia finansowego rolnikom, ponieważ obecnie rolnictwo mocni się rozwija i można liczyć od takiego kredytobiorcy  na bardzo szybką spłatę zaciągniętego kredytu. Oto jakie możliwości kredytowe posiadają rolnicy.

Agro Pożyczki dla rolnika

Agro Pożyczka dla rolników jest dostępna dla różnego typu rolników, zarówno zajmujących się hodowlą bydła, jak i np. uprawą ziemi.

Rozwój gospodarstwa jest bardzo ważny, dlatego wielu rolników decyduje się na kredyty przygotowane dla nich samych. Pożyczkę na zakup dodatkowych urządzeń, bądź sadzonek można wziąć na podstawie faktur lub hektara przeliczeniowego. Taki kredyt jako zabezpieczenie bierze pod uwagę iść hektarów posiadanych przez rolnika. Kwota kredytu, jaka jest dostępna w takiej opcji wynosi  do 500 000 zł. Kredyt może być wzięty na kilka lat lub nawet na kilkanaście lat. Im dłuższy czas kredytowania, tym wyższa będzie prowizja. Kredyt może być wzięty na preferencyjnych warunkach, przy minimalnej ilości formalności.

Ponowne uruchamianie linii kredytowej

Istnieje również możliwość ponownego uruchomienia linii kredytowej. Jest to kredyt bez prowizji, ponieważ ta już została już pobrana w trakcie naliczania pierwszego kredytu. Nie ma żadnych dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę kredytu. Odsetki kwartalne można spłacać na koniec roku. To dobry sposób na kolejne środki w momencie, kiedy spłaciliśmy już jeden kredyt, a potrzebujemy dodatkowego wsparcia przy rozbudowie gospodarstwa. 

Pożyczka gruntowa dla rolników

Pożyczka gruntowa dla rolników jest dobrym sposobem na elastyczny kredyt dla rolników. Okres kredytowania wnosi nawet 20 lat, co pozwala nam ustalić odpowiednią ratę miesięczną, dopasowaną do naszych zarobków i potrzeb. Przy pożyczce gruntowej raty są również dopasowane do plonów, jakie pojawiają się w danym roku. To bardzo dobre rozwiązaniem, zważywszy na to, że każdy rok w rolnictwie może wyglądać całkowicie inaczej. Wkład własny w przypadku takiego kredytu do jedynie 5%, co daje możliwość wzięcia pożyczki nawet osobom, których gospodarstwo jest niewielkie. Przy zawieraniu umowy kredytowej możemy liczyć również na minimalne formalności. Kredyt można przeznaczyć również na kupno kolejnych gruntów.

Kredyt inwestycyjny dla rolników

Kredyt inwestycyjny dla rolników to idealny sposób na posiadanie nowych maszyn rolniczych, czy pomieszczeń gospodarczych. Można przeznaczyć go na zakup sadzonek lub na dofinansowanie naszego gospodarstwa. Kredyt dla rolników, który później będzie przeznaczony na inwestycje jest bardzo popularny. Wymaga od nas wkładu własnego w postaci 5% kwoty, jaką chcemy pożyczyć. Okres kredytowania może być rozciągnięty aż do 15 lat, co w rezultacie daje bardzo korzystną ratę. Raty dodatkowo są dostosowane do przychodów, jakie generuje gospodarstwo. Istnieje również możliwość uruchomienia karencji w spłacie rat, co jest bardzo pomocne w przypadku trudniejszych dla rolników miesięcy.

O czym należy pamiętać wybierając kredyt?

Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt na dofinansowanie naszego gospodarstwa, to warto sprawdzić która opcja będzie najbardziej opłacalna. Jeśli jesteśmy pewni naszej inwestycji, to dobrym wyjściem będzie otworzenie linii kredytowej. Przy kredytach inwestycyjnych dla rolników potrzebujemy wkładu własnego, co nie zawsze jest opłacalne. Jeśli jesteśmy mniej pewni naszych działań, a środki na rozbudowę gospodarstwa są nam konieczne, wtedy warto rozważyć pożyczkę gruntową. Jest elastyczna, ponieważ raty za kredyt możemy bez problemu dopasowywać do naszych potrzeb. W rolnictwie wiele miesięcy może być trudnych pod względem finansowym, dlatego taka elastyczna spłata kredytu jest wyjątkowo korzystna, zarówno dla banku, który łatwiej może ściągnąć raty z wierzyciela oraz dla samego rolnika, który jest w stanie na bieżąco płacić wszystkie swoje zobowiązania, zarówno wobec banku, jak i innych instytucji.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest