Czym różni się kredyt obrotowy od kredytu inwestycyjnego?

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Każdy przedsiębiorca w pewnym momencie swojej działalności bez wątpienia będzie rozważał zaciągnięcie kredytu. Jest to coraz bardziej popularne zarówno wśród doświadczonych właścicieli firm, jak i osób, które dopiero rozpoczynają działalność. Kiedy jednak zdecydujemy się już na pożyczkę, wciąż musimy wybrać rodzaj kredytu, o jaki zamierzamy się ubiegać.

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Kredyt firmowy to nic innego niż tylko jedno z dodatkowych źródeł finansowych, dlatego też wielu przedsiębiorców podejmuje decyzje o wzięciu pożyczki. Wśród ofert możemy znaleźć m.in. kredyty obrotowe i inwestycyjne. Wszystkie mają swoje wady i zalety, przed wyborem powinno się więc dobrze przemyśleć, na co zamierzamy przeznaczyć pieniądze. To właśnie ten aspekt determinuje rodzaj kredytu firmowego, o jaki powinniśmy się ubiegać. Na szczęście dla właścicieli przedsiębiorstw, współcześnie można znaleźć wiele ofert, które uwzględniają różne okoliczności. Bez względu więc na to, w jakiej sytuacji się znajdujesz, zawsze warto sprawdzić, co oferują kancelarie finansowe.

Kiedy wybrać kredyt obrotowy?

Jeśli zależy Ci na płynności finansowej, kredyt obrotowy został stworzony dla Ciebie. Pomoże on każdemu przedsiębiorcy zająć się bieżącymi rachunkami firmy. Tego rodzaju kredyt firmowy jest więc niezwykle elastyczny. Jego wysokość i długość spłaty zależna jest od możliwości firmy, jednak zazwyczaj udziela się go na okres od 12 do 24 miesięcy. Jeśli więc potrzebujesz gotówki, aby zakupić niezbędne do funkcjonowania surowce, lub zwyczajnie zbliża się termin zapłaty za czynsz, lub inne rachunki, nie wahaj się dłużej. Kredyt obrotowy sprawdzi się zarówno w przypadku nowopowstałych, jak i już działających przedsiębiorstw, jednak to doświadczeni właściciele mają szansę uzyskać większą pożyczkę. Jeśli jednak dopiero zaczynasz stawiać pierwsze kroki na rynku, nie musisz się martwić. W wielu miejscach możesz wciąż ubiegać się o kredyt obrotowy i przeznaczyć go na to, czego aktualnie potrzebujesz, opłaty lub potrzebne materiały.

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Kredyt inwestycyjny, czy warto?

Szukasz sposobu na to, aby nieco poszerzyć działalność swojej firmy? Potrzebujesz pieniędzy, które Ci to umożliwią? Nie zastanawiaj się dłużej i złóż wniosek o przyznanie kredytu inwestycyjnego, a otrzymany zastrzyk gotówki pozwoli Ci rozwinąć przedsiębiorstwo w wymarzonym kierunku. Tego typu kredyty firmowe pozwolą właścicielowi zainwestować w nowe sprzęty, a nawet lokal czy działkę budowlaną. Głównym warunkiem w większości banków jest jednak solidnie przygotowany biznesplan. To z jego pomocą musisz przekonać pracowników kancelarii o tym, że zrealizowanie nowych pomysłów wpłynie pozytywnie na kondycję twojego przedsiębiorstwa. Nie musisz się jednak martwić o zabezpieczenie, ponieważ będzie nim to, co zamierzasz zakupić za uzyskaną pożyczkę, jednak zdecydowanie przyda się wkład własny. Istnieje wiele rodzajów kredytów firmowych, inwestycyjny jest jednak rozwiązaniem idealnym dla tych, którzy chcą rozwijać swoją firmę, bez względu na branżę.

Kredyt bez formalności, czy to możliwe?

Kiedy wybierzemy już najlepszą pożyczkę dla naszej firmy, powinniśmy zastanowić się także nad tym, jaka kancelaria go nam udzieli. Wiele osób waha się nad aplikowaniem o kredyt ze względu na dużą ilość formalności czy wizytę w banku. Szczęśliwie dla tych ludzi, powstają teraz firmy, które udzielają kredytów online, które wymagają jedynie wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej. W takim miejscu dostajemy często kredyt bez formalności, zależy to jednak od typu pożyczki. Kredyt obrotowy i kredyt konsolidacyjny to świetne sposoby na to, aby usprawnić działanie swojego przedsiębiorstwa. Każdy z nich będzie jednak odpowiedni w innej sytuacji. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na bieżące wydatki, wybierz kredyt obrotowy, z którym zakupisz i załatwisz wszystko, co w danej chwili niezbędne. Jeśli chcesz poprawić jakość swoich usług lub zwyczajnie poszerzyć ofertę, zdecyduj się na kredyt inwestycyjny, dzięki któremu możesz postawić na rozwój i spełniać swoje marzenia.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest