Jakie warunki trzeba spełniać, ubiegając się o kredyt gotówkowy w Warszawie?

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego w Warszawie w celu utrzymania płynności finansowej w firmie bądź rozwinięcie działalności gospodarczej. Jakie warunki trzeba spełniać, starając się o taką pożyczkę?

Kredyty gotówkowe w Warszawie, ale również w całej Polsce cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród przedsiębiorców. Wielu właścicieli działalności gospodarczych zmaga się z utrzymaniem firmy oraz kosztami zatrudnienia pracowników. Decydując się na założenie prywatnego przedsiębiorstwa, warto dokonać analizy wszelkich korzyści oraz realnych strat, które mogą pojawić się w pierwszych latach prowadzenia firmy. Większość młodych przedsiębiorców zamyka swoją działalność w ciągu 5 lat od jej założenia ze względu na ogromne koszty utrzymania zakładu oraz pracowników. Racjonalnym rozwiązaniem, a zarazem kołem ratunkowym w trudnej sytuacji może okazać się zaciągnięcie kredytu gotówkowego w Warszawie. Jest to komfortowa opcja, która pozwoli Ci na zrealizowanie swoich planów względem działalności gospodarczej, wyrównanie i ustabilizowanie sytuacji firmowego budżetu oraz rozwinięcie skrzydeł w swojej branży.

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Gdzie warto ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Współcześnie, kiedy oferty instytucji pozabankowych bądź tak zwanych chwilówek bombardują nas z każdej strony, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnej propozycji. Wielu klientów indywidualnych wybiera właśnie chwilówki, ze względu przede wszystkim na szeroką dostępność, natychmiastowe wypłaty gotówki, minimum formalności i bardzo często brak sprawdzenia dotychczasowej historii kredytowej. W przypadku jednak właścicieli przedsiębiorstw, którym zależy na kredycie gotówkowym w Warszawie zaciągniętym właśnie na firmę, wszelkie formalności i warunki umowy są nieco inne, niż w przypadku klientów indywidualnych. Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, warto dokonać analizy dostępnych ofert kredytowych w internecie oraz instytucjach bankowych, po czym porównać koszty i zasady przyznawania pożyczki. Doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców ubiegających się o kredyt są instytucje udzielające pożyczek właśnie przez internet.

Czy każdy przedsiębiorca może wnioskować o kredyt gotówkowy w Warszawie?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego w Warszawie, podstawową kwestią jest oczywiście przygotowanie niezbędnych dokumentów, potwierdzających Twoją działalność gospodarczą. Każdy właściciel prywatnej firmy w Polsce posiada wpis do ewidencji gospodarczej, który pozwala na legalne prowadzenie firmy. Nadany Twojej firmie NIP oraz REGON to kluczowe dane, bez których nie będziesz w stanie ubiegać się o jakąkolwiek pożyczkę, dlatego też zadbaj w pierwszej kolejności o to, aby skompletować owe dane. Wiele instytucji udzielających kredyty gotówkowe w Warszawie ustala zdolność kredytową firmy na podstawie informacji zaczerpniętych z BIKu Przedsiębiorcy, który działa na podobnej zasadzie, co BIK osób indywidualnych. Wszelkie nieuregulowane należności, do których opłacenia zobowiązana jest Twoja firma, są uzupełniane na bieżąco w bazie BIKu, więc jeśli posiadasz jakiekolwiek zaległe zobowiązania finansowe, warto je uregulować, aby móc wnioskować o pożyczkę. Ponadto warto również przygotować dokumenty ukazujące budżet firmowy bądź roczny obrót, który może być podstawą zawarcia umowy kredytowej. Przygotujmy zatem dokumentację finansową taką jak PIT za ostatni rozliczony rok obrotowy oraz KPiR za okres bieżący lub inne dokumenty finansowe zależne od Twojej formy rozliczenia z Urzędem Skarbowym, jak ewidencja przychodów czy karta podatkowa. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się przedstawienie również wyciągu z konta prywatnego lub firmowego za okres ostatnich 6 miesięcy.

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski Kredyty Firmowe

Czy młody przedsiębiorca również może starać się o kredyt gotówkowy w Warszawie?

Większość kredytodawców określa swoje warunki zawarcia umowy,  w których uwzględnia wszelkie niezbędne informacje dotyczące przedłożenia wymaganych dokumentów, takich jak wpis do ewidencji gospodarczej. Taki wpis potwierdza legalność Twojej działalności oraz wskazuje datę jej założenia. W przypadku więc, kiedy jesteś młodym, początkującym przedsiębiorcą, możesz napotkać wiele przeszkód, zanim Twój wniosek kredytowy zostanie rozpatrzony pozytywnie. Zdarza się bowiem, że instytucje pożyczkowe udzielają kredytów gotówkowych w Warszawie firmom z dłuższym stażem, wówczas posiadając kilkumiesięczną firmę, Twój wniosek może zostać odrzucony. Coraz więcej kredytodawców jednak zmienia warunki udzielania pożyczek i otwiera się również na młodych przedsiębiorców. W  niektórych przypadkach wystarczy bowiem sześć miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej, aby móc ubiegać się o pożyczkę. Warto więc w pierwszej kolejności zapoznać się z warunkami udzielania kredytów oraz skontaktować się z konsultantem, który poprowadzi Cię przez cały proces ubiegania się o kredyt.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest