Czy można starać się o kredyt firmowy mając zaległości z ZUS i US?

Każda osoba ubiegająca się o kredyt, niezależnie od rodzaju kredytu zostanie poddana ocenie zdolności i wiarygodności kredytowej, to nieodłączna część ubiegania się o kredyt. W przypadku ubiegania się o kredyt firmowy z pewnością na wiarygodność kredytową ma wpływ wiele czynników, a jednym z nich jest to, czy firma nie posiada zaległości w ZUS i US. Czy można ubiegać się o kredyt firmowy, mając zaległości w tych instytucjach? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Podczas ubiegania się o kredyt firmowy w Warszawie przedsiębiorcy muszą dostarczyć odpowiednie dokumenty, a także pozytywnie przejść ocenę zdolności kredytowej. Zaciągnięcie kredytu dla firm powinno być odpowiedzialną, dokładnie przemyślaną decyzją, powinniśmy być pewni, że kredyt pomoże naszej firmie, a nie bardziej ją pogrąży. Dodatkowo powinniśmy dokonać analizy, która będzie miała na celu sprawdzenie, czy poradzimy sobie ze spłatą pożyczki. Jeśli jesteśmy odpowiedzialnymi przedsiębiorcami, to każda decyzja finansowa związana z prowadzoną przez nas działalnością powinna być odpowiednio przemyślana. Jeśli nie mamy pewności, jaki kredyt firmowy będzie dla nas najlepszy, czy stać nas na taki krok oraz, czy mamy szanse na uzyskanie kredytu, to dobrym posunięciem będzie skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego, który nie tylko udzieli nam porady, ale również przeprowadzi nas przez cały proces związany z wnioskowaniem o pożyczkę dla firm.

Zaległości w ZUS i US – czy są przeszkodą podczas ubiegania się o kredyt firmowy?

Każdy przedsiębiorca wie, że prowadzenie własnej działalności to ogromna odpowiedzialność i obowiązki, które należy wypełniać regularnie, aby nasza firma prosperowała bez żadnych problemów i zaległości. Jednym z takich obowiązków jest terminowe opłacanie składek w ZUS, a także uiszczanie podatku w US w określonym terminie. Przedsiębiorca, który decyduje się na kredyt firmowy w Warszawie, będzie musiał przedstawić dokumenty, które potwierdzą, iż nie zalega z opłatami w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w Urzędzie Skarbowym. Co, jednak jeśli przedsiębiorca posiada zaległości w tych instytucjach? W takim przypadku decyzja niestety może być odmowna, więc warto wcześniej uregulować kwestie związane z zaległościami, które posiadamy w ZUS i US.

Zaległości w ZUS i US – jak sobie z nimi poradzić? 

Jeśli planujemy ubieganie się o kredyt firmowy i posiadamy niewielkie zaległości w ZUS i US, to warto jak najszybciej uregulować te kwoty nie tylko ze względu na ryzyko odmownej decyzji podczas ubiegania się o pożyczkę, ale również ze względu na narastające odsetki i problemy, jakie mogą wynikać z nieuregulowanych należności.

Jeśli jednak nasze zobowiązania są większe i przerastają nasze możliwości finansowe, to powinniśmy skorzystać z kilku dostępnych na rynku rozwiązań, które pomogą nam spłacić zaległości w tych instytucjach.

Pierwszym możliwym rozwiązaniem jest rozłożenie zadłużenia na raty, jeśli zdecydujemy się na to wyjście, konieczne będzie złożenie odpowiedniej prośby w ZUS lub US. Prośba ta musi trafić do oddziału, któremu jesteśmy winni określoną należność i powinna zawierać uzasadnienie naszej prośby, ponieważ to na jego podstawie podejmowana będzie decyzja dotycząca tego, czy zadłużenie zostanie rozłożone na raty oraz jaka będzie ich wysokość. To rozwiązanie ma dodatkowe zalety, ponieważ na czas spłaty w ratach zostają zawieszone działania egzekucyjne oraz naliczanie odsetek. Należy jednak pamiętać, że dopóki nie spłacimy całego zadłużenia, możemy mieć problem z otrzymaniem kredytu firmowego aż do czasu spłaty ostatniej raty.

Drugim rozwiązaniem, które może uwolnić nas od zadłużenia wobec instytucji, jest kredyt pomostowy na spłatę ZUS i US, czyli produkt, który ma pomóc przedsiębiorcom w spłacie zadłużenie wobec obu tych instytucji. Korzystając z tego rozwiązania, mamy pewność, że całe nasze zobowiązanie zostanie spłacone, a my będziemy mogli ubiegać się o kredyt dla firm w Warszawie bez obawy o jego odrzucenie ze względu na zaległości w ZUS i US. Biorąc pod uwagę ubieganie się o kredyt pomostowy, musimy pamiętać o tym, że nie jest on prosty w uzyskaniu, a warunki, jakie trzeba spełnić, aby go otrzymać, są trudniejsze do spełnienia niż w przypadku tradycyjnego kredytu. Warto skonsultować się z profesjonalnym doradcą, który służy Państwu pomocą w naszej kancelarii, ponieważ fachowa wiedza i doświadczenie z pewnością ułatwią Państwu drogę do pozytywnej decyzji kredytowej, nawet w tak trudnym przypadku, jak starania o kredyt pomostowy.

 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest