Kredyt firmowy dla gabinetu stomatologicznego, czy to dobre rozwiązanie?

Ubieganie się o kredyt to w niektórych przypadkach skomplikowany proces, który może okazać się stresujący dla wnioskodawcy. Nie dotyczy to jednak przedstawicieli pewnych grup zawodowych, które mogą pochwalić się zaufaniem społecznym. Z uproszczonego procesu przyznawania kredytu mogą skorzystać m.in. stomatolodzy.

Zawód stomatologa to nie tylko ogromne pokłady wiedzy, które dentyści zdobywają podczas wielu lat sumiennej nauki, ale też drogi sprzęt, który pozwala na przyjmowanie pacjentów. Zdarza się, że lekarz chce otworzyć swoją własną klinikę, a zakup odpowiedniego budynku jest bardzo kosztowny. W takiej sytuacji często dentysta nie ma innego wyjścia, jak poszukać dodatkowych źródeł finansowania. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się wtedy kredyt firmowy, który dzięki stabilnej posadzie i wysokiemu wynagrodzeniu osoby działające w branży medycznej mogą dostać bez problemów, okazując jeden z wymaganych dokumentów.

 

Jak przygotować się do złożenia wniosku o kredyt?


Zanim zaczniemy ubiegać się o kredyt dla firmy, powinniśmy dobrze wybrać instytucję, do której się zwrócimy. Współcześnie różnego rodzaju pożyczki dają nie tylko banki- po kredyt możemy udać się także do kancelarii finansowej i firm prywatnych. Bardzo często takie placówki oferują swoje usługi także przez internet. Jeżeli więc zależy Ci na szybkim wypełnieniu wniosku w zaciszu domowym, zdecyduj się na kredyt przez internet. Nawet jeśli wybierzemy taką formę, wciąż musimy mieć przygotowane odpowiednie dokumenty. Każdy lekarz, także stomatolog może pochwalić się stałymi i wysokimi dochodami. W związku z tym instytucja finansowa nie będzie patrzeć na niego tak jak na osoby zatrudnione w prywatnych firmach, których sytuacja może zmienić się z dnia na dzień. Mimo to dentysta także musi udowodnić swoją zdolność kredytową, wystarczy mu jednak do tego jeden dokument. Może być to PIT z poprzedniego roku, wyciąg z konta bankowego lub oświadczenie o dochodach.

Kiedy warto ubiegać się o kredyt na oświadczenie?

Jeśli chcemy złożyć wniosek o kredyt na oświadczenie, musimy wykonywać jeden z upoważnionych do tego zawodów. Są to m.in. służby mundurowe, adwokaci, komornicy, geodeci, księgowi, weterynarze, farmaceuci, położne, nauczyciele czy też stomatolodzy. Warunkiem jest oczywiście stałe zatrudnienie. Tylko ono może być niepodważalnym dla danej instytucji dowodem na to, że kredytobiorca będzie na czas spłacał wszystkie zobowiązania. W związku z tym tego typu względy mają głównie osoby, które otrzymują wysokie wynagrodzenie, a dodatkowym atutem może być to, że wypłacane jest ono z budżetu państwa. Jeśli spełniamy ten warunek, możemy ubiegać się o kredyt na oświadczenie. Nie można jednak zapomnieć o dobraniu oferty, która sprosta naszym oczekiwaniom. Bardzo często kredyty dla lekarzy są łatwiejsze do uzyskania, a także charakteryzują je znacznie lepsze warunki. Niektóre instytucje proponują darmowe prowadzenie konta, bezpłatne użytkowanie karty kredytowej i debetowej, niższe oprocentowanie i atrakcyjną cenę kredytu.

Czy kredyt online się opłaca?

Każdy, kto ubiega się o kredyt firmowy, zdaje sobie sprawę z tego, że do ustalonej kwoty zostają doliczone jeszcze koszty dodatkowe, takie jak ubezpieczenie czy sam koszt kredytu. W przypadku lekarzy opłaty są o wiele niższe, jako że bank ma pewność, że klient jest wypłacalny. W związku z tym pieniądze otrzymuje dużo więcej osób niż w przypadku tradycyjnych kredytów. Co więcej, wnioskodawca nie jest także tak dokładnie prześwietlany. Nie tylko zwiększa to szansę na pozytywną decyzję instytucji, ale też przyspiesza cały proces. Jeśli zdecydowaliśmy się wypełnić wniosek przez internet, możemy spokojnie czekać na odpowiedź kancelarii finansowej, po której w niedługim czasie upragnione fundusze znajdą się na naszym koncie bankowym. Bez względu na to, na jaki cel dentysta ma zamiar przeznaczyć pieniądze, nie powinien mieć problemu z ich otrzymaniem. Warto więc zdecydować się na kredyt na oświadczenie, nawet jeśli zamierzamy starać się o dużą kwotę.


Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest