Czy lekarz biorący kredyt może liczyć na dogodniejsze warunki?

Lekarz to zawód, który cieszy się ogromnym uznaniem społecznym. Regularne wynagrodzenie z budżetu państwa znacznie podnosi zdolność kredytową, dlatego też wiele banków oferuje specjalne warunki umowy pożyczki tej grupie zawodowej. Czy zatem lekarz ubiegający się o kredyt może liczyć na dogodniejsze okoliczności kredytowe?

Kredyty gotówkowe cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród firm, ale również w grupie klientów indywidualnych. W zależności od rodzaju kredytu możemy ubiegać się o dodatkowe środki między innymi na rozwinięcie własnej działalności gospodarczej, wydatki konsumpcyjne, wakacje, zakup mieszkania czy auta. Firmy kredytowe niemal prześcigają się w tworzeniu nowych ofert, skierowanych do poszczególnych grup klientów. Przeciętny obywatel może starać się o pożyczkę, jeśli spełnia wszystkie z określonych warunków, które wymaga pożyczkodawca. Warto więc zaopatrzyć się w zaświadczenia o zarobkach oraz dokumentu z ZUS bądź Urzędu Skarbowego. Niektóre instytucje wymagają przedstawienia wyciągu z konta, celem analizy dotychczasowych wpływów oraz wydatków. Istnieje jednak grupa klientów, która może liczyć na specjalne udogodnienia oraz przywileje, związane z zaciągnięciem kredytu firmowego czy też gotówkowego. Mowa o tak zwanych klientach uprzywilejowanych, pracujących w zawodach wzbudzających zaufanie społeczne, czyli na przykład lekarzy, stomatologów, geodetów, tłumaczy przysięgłych, komorników, adwokatów oraz przedstawicieli służb mundurowych. Osoby z wymienionych grup zawodowych mogą liczyć na dogodniejsze warunki kredytowe oraz przyspieszony tryb rozpatrywania wniosku.

Dlaczego osoba, wykonująca zawód lekarza ma większe szanse na przyznanie kredytu?

Każda osoba pracująca na umowę o pracę, posiadającą pozytywną historię kredytową i niezalegająca z żadnymi opłatami, ma szansę na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej bądź kredytu firmowego, jeśli jest właścicielem prywatnego przedsiębiorstwa. Szczególnymi warunkami jednak mogą cieszyć się osoby, wykonujące zawód lekarza, które należą do tak zwanej grupy uprzywilejowanej. Ich wynagrodzenie w większości opłacane jest z budżetu państwa, co jest ogromnym atutem podczas ubiegania się o pożyczkę gotówkową. Lekarze to z reguły osoby godne zaufania, cieszące się ogólnym uznaniem oraz wzbudzające pozytywne skojarzenia, związane z ratowaniem życia ludzkiego. Dzięki temu mają prawo do skorzystania z dodatkowych udogodnień, takich jak wyższa kwota kredytu czy składanie wniosku poprzez wypełnienie oświadczenia, bez zbędnych formalności z ZUSu czy Urzędu Skarbowego.

Niższe odsetki, wyższa kwota kredytu- pożyczki dla lekarzy na oświadczenie

Lekarz ubiegający się o przyznanie kredytu gotówkowego może liczyć na bardzo dogodne warunki umowy, bowiem jego zdolność kredytowa jest zwykle oceniana bardzo wysoko. Na podstawie rzetelnie wypełnionego oświadczenia bank ocenia wypłacalność takiego klienta oraz przyznaje atrakcyjne warunki pożyczki. Bardzo często zdarza się, że lekarz ma możliwość otrzymania wyższej kwoty kredytu aniżeli przeciętny klient, oraz może skorzystać z niskich odsetek czy kosztów, wpływających na wysokość comiesięcznej raty. Dodatkowo pożyczki dla lekarzy cieszą dużą popularnością, ze względu na wysoką przyznawalność, i zyskują większe poparcie u uprzywilejowanych grup zawodowych. W przeciwieństwie do kredytów firmowych, decydując się na zaciągnięcie pożyczki jako lekarz, nie musisz martwić się o drobiazgowość czy długi proces oceny Twoich warunków i możliwości finansowych, bowiem wszelkie formalności są ustalane niemal od ręki lub przez internet.

Pożyczki gotówkowe dla lekarzy- czy warto?

Wykonując zawód lekarza, masz szerokie możliwości, jeśli chodzi o cały proces ubiegania się o kredyt. Wystarczy krótkie i rzetelne oświadczenie oraz konto w banku, a w ciągu krótkiego czasu dostaniesz szybką odpowiedź. Wysoka przyznawalność, atrakcyjne warunki kredytowania, niskie koszty prowizji oraz odsetek, a przy tym możliwość ubiegania się o wysokie kwoty, to bardzo korzystne warunki, które oferowane są jedynie dla uprzywilejowanych grup zawodowych, cieszących się uznaniem społecznym. Warto zaznaczyć, że wszelkie formalności są skrócone do minimum, zaś czas oczekiwania na decyzję jest bardzo krótki. Zatem, jeśli zdecydujesz się na zawarcie umowy kredytowej z bankiem, a jesteś lekarzem, zachęcamy do skorzystania z niezwykle atrakcyjnej oferty dla grup uprzywilejowanych.


Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest