Kredyt dla lekarza na oświadczenie — fakty i mity

Współcześnie z kredytów korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także firmy i przedstawiciele wybranych zawodów. Niektórzy profesjonaliści, np. lekarze, mogą ubiegać się o kredyt na oświadczenie. Co jest brane pod uwagę podczas rozpatrywania tego typu wniosku?

Procedura przyznawania kredytów dla wybranych grup zawodowych jest uproszczona. Spowodowane jest to stałym dochodem, który wymagany jest od kredytobiorcy. W przypadku lekarzy, banki i inne kancelarie finansowe mają pewność, że nie stracą oni zarobków z dnia na dzień. W związku z tym lekarze bardzo często nie są weryfikowani tak dokładnie, jak klienci indywidualni. Nie potrzebują oni tak szczegółowych oświadczeń, które dowodzą o zatrudnieniu i dochodach. W związku z tym, że osoby uprzywilejowane otrzymują zazwyczaj wysokie wynagrodzenie, często wypłacane z budżetu państwa, nie tylko aplikowanie o pieniądze jest znacznie prostsze, ale też wydanie decyzji z pewnością zajmie pracownikom o wiele krócej.

Na jaki cel można przeznaczyć pieniądze z kredytu na oświadczenie?

Kredyt firmowy, w zależności od jego rodzaju, możemy przeznaczyć na rozwijanie firmy, zakup niezbędnych do jej funkcjonowania sprzętów, a nawet na wypłacenie pracownikom wynagrodzeń. Lekarze mają do wyboru wiele ofert, niektóre z nich mają jasno sprecyzowane przeznaczenie, inne mogą oni wydać na dowolny cel. Warto jest więc rozejrzeć się i wybrać spośród ofert tą, która wydaje się najbardziej dopasowana do naszych potrzeb. Bez wątpienia każdy doktor bez przeszkód może starać się o pieniądze na specjalistyczny sprzęt potrzebny do wykonywania zawodu. Kredyt może okazać się przydatny także wtedy, kiedy planujemy otwarcie własnego gabinetu. Z pomocą kancelarii finansowej możliwy jest zakup biura w dogodnej lokalizacji. W związku z dużym zaufaniem, jakim instytucje finansowe darzą lekarzy, mają oni szansę na pozyskanie znacznie wyższych kwot niż prywatne przedsiębiorstwa i indywidualni klienci.

Czym różni się tradycyjny kredyt dla firmy od kredytu dla lekarza na oświadczenie?

Mimo że kredyty dla lekarzy i dla firm mogą wydawać się podobne, w rzeczywistości można zauważyć między nimi wiele znaczących różnic. W przypadku kredytów firmowych przedstawiciel przedsiębiorstwa musi przygotować oświadczenia z ZUS i US, które będą dowodzić zdolności kredytowej klienta. W ostatnim czasie pojawiło się wiele ofert, które nie wymagają od firm tak szczegółowej dokumentacji, jednak wtedy proponowane sumy nie są aż tak wysokie, jak w przypadku lekarzy. Kredyt dla lekarzy na oświadczenie charakteryzuje się wysoką przyznawalnością- wnioskodawcy niepotrzebni są dodatkowi poręczyciele czy też zgromadzony kapitał. Dzięki stałym dochodom wiele firm bez dokładnego prześwietlania lekarza udzieli mu kredytu, który często odznacza się niższym oprocentowaniem niż klasyczne pożyczki. Doktor, który odwiedzi kancelarię finansową lub jej stronę internetową nie musi się martwić o stanie w kolejkach po dodatkowe dokumenty, ponieważ w niektórych miejscach wystarczy tylko wyciąg z konta, zeznanie podatkowe lub oświadczenie o dochodach.

Jak można ubiegać się o kredyt dla wybranej grupy zawodowej?

Powszechnymi mitami dotyczącymi kredytów jest przede wszystkim ogromna liczba formalności i długie oczekiwanie na decyzję. Te legendy nie dotyczą jednak kredytów dla lekarzy i innych, uprzywilejowanych grup zawodowych. Należą do nich także geodeci, adwokaci, komornicy, tłumacze przysięgli i przedstawiciele służb mundurowych. Dużym ułatwieniem jest także możliwość złożenia wniosku przez internet. Kredytobiorca nie musi martwić się o wizytę w urzędzie, wszystkie formalności może załatwić, nie wychodząc z domu. Problemem nie jest także oczekiwanie na przyznane pieniądze, które pojawią się na wskazanym koncie bankowym. Oferty dla lekarzy często zawierają także niskie ceny kredytu oraz brak opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty debetowej czy też kredytowej. Jeśli więc interesuje Cię kredyt dla lekarzy, wystarczy, że pozwolisz instytucji zbadać Twoją zdolność kredytową na podstawie wybranego dokumentu.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest