Koszty kredytu czy leasingu? Co się bardziej opłaca przy zakupie pojazdu na firmę?

Inwestycja w nową flotę samochodów w firmie wymaga oczywiście odpowiedniego przygotowania i pomysłu na to jak tak duże wydatki będą finansowane. To kwestia, która ma fundamentalne znaczenie, ponieważ w grę wchodzą faktycznie duże wydatki i dlatego warto przemyśleć sobie kwestię finansowania. Korzystając z naszej pomocy możecie liczyć, że wsparcie Kancelarii Finansowej Adama Ryszkowskiego będzie dla Was szansą na znalezienie takich form finansowania, które będą dla Was najbardziej odpowiednie. 

Jakie możliwości wchodzą w grę – leasing czy kredyt? 

Zdając sobie sprawę z tego jakie dylematy mają inwestujący w nowe auta firmowe prowadząc naszą Kancelarię Finansową staramy się dal każdego przygotować w pełni profesjonalne i kompleksowe wsparcie jeśli chodzi o wybór formy finansowania zakupu auta. Dostępne są co do zasady dwie podstawowe opcje, mianowicie kredyt i leasing. Wielu przedsiębiorców zastanawia sie nad tym, która opcja będzie dla nich lepsza. Korzystając z naszego doświadczenia pokusimy się o indywidualną analizę i podpowiemy jakie wybrać rozwiązanie. 

Leasing i kredyt – podobne, ale jednak inne opcje 

Wybierając między leasingiem a kredytem należy zwrócić uwagę na to, że mówimy o pewnych różnicach, które będą dotyczyć obu firm finansowania. W przypadku, gdy decydujemy się na leasing przedsiębiorca nie będzie stawał się właścicielem samochodu, ale podpisuje umowę, na mocy której następuje przekazywanie praw do użytkowania pojazdu w zamian za płaconą ratę leasingową. Jeśli przedsiębiorca decyduje się na kredyt staje się właścicielem samochodu. Ewentualnie bank może oczekiwać jakieś formy zabezpieczenia na jego rzecz. 

Kiedy warto będzie skorzystać z leasingu? 

Leasing to obecnie propozycja, która będzie atrakcyjna szczególnie dla tych, którzy będą chcieli szybko poradzić sobie z formalnościami. Nasza Kancelaria Finansowa oferuje klientom leasing szczególnie tym osobom, którym zależy na tym, by szybko uzyskać dostęp do auta. Leasing ma bowiem formę, która będzie podobna do dzierżawy. Poza tym leasing będzie także dobra propozycją dla tych osób, które chcą zwiększać koszty uzyskania przychody i je odliczać. Warto będzie z leasingu skorzystać właśnie wtedy, gdy będzie się chciało zaliczać raty do kosztów podatkowych. W ten sposób będzie można zmniejszyć podstawę opodatkowania. W leasingu istnieje również możliwość przeniesienia pewnych kosztów związanych z naprawami i przeglądami na leasingodawcę. Leasing staje się również odpowiednim wyborem dla tych klientów naszej kancelarii, którzy nie mają wkładu własnego. Jeśli ktoś chce się zdecydować na leasing zapraszamy do kontaktu, będziemy mogli kompleksowo przeprowadzić takie działania i zagwarantujemy klientom sprawną obsługę. 

Kiedy zdecydować się na kredyt samochodowy?

Inną formą finansowania przy zakupie samochodu będzie kredytowanie. Ze względu na swój charakter kredyt można potraktować nieco inaczej niż leasing. Decydując się na kredyt przedsiębiorca za pieniądze banku staje się właścicielem pojazdu. Jeśli więc komuś na tej kwestii będzie zależało możliwe, że kredyt samochody będzie dla niego lepszym rozwiązaniem niż leasing. Jednocześnie trzeba być świadomym, że za kredytem stoi dłuższa procedura niż przy leasingu. Wiąże sie to bowiem ze skrupulatnym badaniem zdolności kredytowej po stronie przedsiębiorcy. Trzeba jednocześnie pamiętać, że raty kredytu nie mogą być wliczane w koszty tak jak się to dzieje w przypadku leasingu. Z drugiej strony po spłacie kredytu przedsiębiorca staje sie właścicielem pojazdu bez żadnych dodatkowych procedur. 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest