Kredyt firmowy: jakich dokumentów potrzebuję?

Każdy kto decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej musi liczyć się z tym, że jej rozwój będzie wymagał z jednej strony dobrego pomysłu, z drugiej również bardzo często zaangażowania finansowego ze strony przedsiębiorcy. W tej sytuacji wiele firm decyduje się na zaciągnięcie kredytu licząc na to, że w ten sposób będzie można uzyskać środki, które będzie można zainwestować w rozwój. Trzeba jednak liczyć się z tym, że uzyskanie kredytu dla firm może się okazać trudniejsze niż kredytu dla osób fizycznych. Warto w tej sytuacji skorzystać z pomocy Kancelarii Finansowej Adama Ryszkowskiego, która podpowie jak starać się o kredyt i jakie dokumenty przygotować, by można było go uzyskać. 

Kredyt dla firm – wymagania większe niż dla osób fizycznych 

Uzyskanie kredytu dla firm jest trudniejsze niż złożenie wniosku o kredyt dla osób fizycznych, gdzie dokumenty poświadczające zarobki nie są tak mocno analizowane jak w przypadku firm. Przedsiębiorca, który chce uzyskać kredyt dla firm musi liczyć się z tym, że dokumentacja jaką będzie musiał przygotować będzie szeroka i dotyczyć będzie zarówno formy działalności jak i kwestii dotyczących dokumentacji finansowej jaką firma będzie posiadała. Dlatego dokumenty jakie będzie trzeba przygotować starając się o kredyt będzie można pogrupować, co ułatwi ich gromadzenie w momencie, gdy firma będzie chciała składać wniosek o kredyt. 

Podstawowe dokumenty dotyczące firmy 

Oczywiście starając się o kredyt będzie trzeba przygotować wniosek kredytowy, który będzie miał odpowiednią formę w każdym banku, tam pojawiać się będą podstawowe informacje o firmie. Do wniosku trzeba jednak dołączyć dokumenty. Pierwsza grupa to te dotyczące firmy i prowadzonej formy działalności. Wśród tych dokumentów będzie znajdować się zaświadczenie z bazy CEIDG, dokumenty potwierdzające nadanie numeru NIP i REGON. Takie dokumenty określają charakter działalności dla działalności gospodarczej jednoosobowej. Jeśli ktoś prowadzi działalność w formie spółki możliwe że do wniosku musi dołączyć także umowę spółki, statut czy zaświadczenie z KRS. Z pomocą Kancelarii Adama Ryszkowskiego będziecie mogli bez problemu zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty. 

Dokumenty finansowe – potwierdzenie firmowych dochodów 

Kolejna grupa dokumentów to kluczowe informacje, które mogą mieć wpływ na to czy kredyt zostanie firmie przyznany. Chodzi o dokumenty finansowe, które potwierdzać będą dochody i mogą mieć wpływ na decyzję banku. Korzystając ze wsparcia naszej kancelarii finansowej możecie liczyć na to, że łatwiej bezie przygotować te dokumenty uwzględniając formę prowadzonej działalności. To ona będzie decydować o tym jakie dokumenty potwierdzać będą dochody firmy. 

Przy pełnej księgowości bank może oczekiwać bilansu, rachunku zysku i strat czy deklaracji podatkowych za poprzedni rok. Przy uproszczonej księgowości z KPiR będzie można przygotować deklaracje podatkowe i wykaz z KPiR, co pozwoli bankowi ocenić zdolność kredytową. W grę wchodzi jeszcze karta podatkowa i ryczałt ewidencjonowany. W pierwszym przypadku mozę być potrzebna roczna deklaracja PIT i decyzja US o wysokości podatku. W drugim konieczne będzie zeznanie podatkowe za poprzedni rok oraz deklaracja VAT z bieżącego roku. 

Dodatkowe dokumenty do kredytu 

Trzeba liczyć się z tym, że może pojawić się konieczność przedstawienia dodatkowych dokumentów. W grę wchodzić mogą dokumenty przedstawiające wyciąg z konta firmowego, dokumenty o tym że nie zalega się ze składkami do ZUS oraz podatkiem do US. 

Gromadząc z Kancelarią Finansową wspominane powyżej dokumenty możecie oczekiwać, że staranie się o kredyt stanie się łatwiejsze i zwiększy się prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt. 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest