Kredyt hipoteczny dla przedsiębiorcy – jak się do niego przygotować?

Każdy przedsiębiorca, który będzie chciał się zdecydować na zaciągniecie kredytu hipotecznego powinien się do tego odpowiednio przygotować. W bankach trzeba liczyć się z tym, że preferowani będą klienci, którzy są zatrudnieniu na umowę o pracę. Stabilność w tym przypadku jest kluczowa dla banków i najczęściej zwracają na nią uwagę. Dlatego jeśli przedsiębiorca będzie chciał zaciągnąć kredyt hipoteczny powinien się właściwie do takiego procedowania przygotować. 

Kancelaria Finansowa Adama Ryszkowskiego gwarantuje pełne wsparcie dla firm, które potrzebują dodatkowego finansowania. Wśród działań, którymi się zajmujemy znajdują się również kwestie związane z kredytami hipotecznymi. Jeśli jesteś przedsiębiorcom i chcesz sie starać o taki kredyt możesz skorzystać z naszej pomocy, przygotujemy Cię w taki sposób, by uzyskanie kredytu nie stanowiło problemu. 

Kredyt hipoteczny dla firm – najważniejsze kwestie 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, żę przedsiębiorcy, ze względu na to, że nie mają najczęściej stabilnej sytuacji są traktowani jako klienci podwyższonego ryzyka przez banki. Dlatego tak istotne jest właściwe przygotowanie do starania się o kredyt. Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi z naszej strony, odnoszących się do tego co trzeba zrobić, by jako przedsiębiorca mieć większe szanse na kredyt hipoteczny. 

Staż na rynku – im dłużej tym lepiej 

Banki doceniają stabilność i ugruntowaną pozycję firm. Dlatego między innymi doceniani są Ci, którzy są na rynku przez dłuższy czas. Firmy, które dopiero pojawiły się na rynku właściwie nie mają szans na kredyt hipoteczny. W większości banków ten minimalny okres prowadzenia działalności to 12 miesięcy, choć są także takie banki, które dla branż wysokiego ryzyka podnoszą ten okres do 24 miesięcy. 

Stałe wpływy jakie firma uzyskuje 

Każdy bank przed udzieleniem kredytu będzie dokładnie analizował sytuacje finansową firmy. To co będzie brane pod uwagę to na pewno średnia dochodu z ostatniego roku. Jednak dla wielu banków od średniej istotniejsze może być to czy firma uzyskuje dochody stabilnie, czy są one powtarzalne. Jeśli będzie to jednorazowy wpływ w dużej wysokości, który podbije średnią to bank nie będzie go brał pod uwagę, może być to uznane za manipulację. Zbyt duże wahania wpływów powyżej 30% mogą powodować odrzucenie wniosku o kredyt. 

Dobra historia kredytowa 

Zarówno w przypadku osób prywatnych chcących zaciągnąć kredyt tak samo w przypadku przedsiębiorców bardzo istotne będzie to czy zobowiązania do tej pory były spłacane terminowo. Wszelkie opóźnienia w historii kredytowej, albo nadal utrzymujące się długi mogą utrudniać uzyskanie kredytu hipotecznego na firmę. Dlatego trzeba dbać o to, by historia kredytowa firmy była zadbana, uporządkowana, by nie było sytuacji, w której będzie się zalegało z innymi zobowiązaniami. Większość banków kontroluje również historię kredytową pod kątem baz dłużników. 

Niezaleganie w stosunku do ZUS i US

Istotną kwestią dla tych, którzy starają się o kredyt będzie również to, by byli w stanie wykazać a banku, że nie mają zobowiązań w stosunku do ZUS i US. Dlatego trzeba uzyskać z ZUS i US zaświadczenie, że składki oprowadzane są regularnie i nie ma zaległości podatkowych. Tego typu zaświadczenia mogą byc traktowane jako obowiązkowy załącznik do wniosku o kredyt. 

Zwracając uwagę na tych kilka kwestii będzie można lepiej przygotować się do wnioskowania o kredyt i możliwe, że jego uzyskanie okaże się dzięki temu łatwiejsze. Warto o tym pamiętać, by mimo oczekiwań banków zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu. 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest