Jak spłacić zaległości w ZUS?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się między innymi z koniecznością regulowania w odpowiednim terminie wpłat na poczet ZUS i podatków a więc Urzędu Skarbowego. O ile płacone podatki to wynik osiąganych dochodów, o tyle składki na ubezpieczenie społeczne należy płacić niezależnie od tego czy owe dochody będą uzyskiwane. To zaś prowadzi do sytuacji, w której niektórzy przedsiębiorcy muszą się zmagać z poważnymi problemami, gdy nie są w stanie terminowo regulować swoich płatności wobec ZUS. Warto wiedzieć jak w tej sytuacji się zachować, jak sprawnie spłacić zaległości wobec ZUS.

Zaległości wobec ZUS – nie można ich lekceważyć

Powstanie zaległości wobec ZUS to niewątpliwie poważny problem dla wielu przedsiębiorców i nie powinno się go lekceważyć. To kwestia, która ma istotne znaczenie i dlatego bardzo ważne będzie sprawne reagowanie na taką sytuację. Rozwiązań z jakich ewentualnie będzie można skorzystać jest przynajmniej kilka i dlatego przedsiębiorca powinien przemyśleć sobie jakie rozwiązanie zastosować. Kancelaria Adama Ryszkowskiego, która odpowiada za obsługę finansową przedsiębiorców może zagwarantować pełne wsparcie dla firm łącznie z indywidualną analizą sytuacji finansowej firmy, dzięki której podjąć będzie można decyzję o tym jaka droga w zakresie regulowania składek na ZUS będzie dla danej firmy najodpowiedniejsza. Na uwadze warto mieć między innymi to jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o wysokość powstałych zaległości oraz jak wygląda płynność finansowa firmy, na jakie spłaty przedsiębiorca może sobie w danym momencie pozwolić.

Spłata zaległości w ratach wobec ZUS

Pierwsza opcja, z której przedsiębiorca może skorzystać to próba uzyskania pomocy bezpośrednio w ZUS. Przy podjęciu odpowiedniego kontaktu i próby negocjacji z ZUS będzie można liczyć na to, że uda się ustalić indywidualne warunki spłaty zaległości w ratach. Po udokumentowaniu ewentualnych problemów ze spłatami będzie można liczyć na pozytywne rozpatrzenie takiego wniosku i zaległości wobec ZUS zostaną rozłożone na raty. Dla wielu firm będzie to szansa na wyjście z problemów w momencie, gdy zmagali się z pewnymi przejściowymi problemami we wpłatach do ZUS i zaległości nie są duże, a ZUS będzie w stanie przyjąć propozycję spłaty ratalnej. Przy tym również na uwadze warto mieć wsparcie kancelarii Adama Ryszkowskiego, która może zapewnić pomoc w sporządzeniu odpowiednich wniosków, tak by ewentualnie ułatwić sobie ten proces i uzyskać sprawnie zgodę z ZUS na spłatę w ratach.

Uzyskanie pożyczki na spłatę zaległości w ZUS

Innym rozwiązaniem dla tych, którzy mają zaległości w ZUS może być próba uzyskania wsparcia w postaci kredytu albo pożyczki, którą będzie można przeznaczyć na spłatę zaległości. Po analizie sytuacji finansowej firmy kancelaria Adama Ryszkowskiego może zapewnić wparcie przy próbie uzyskania tego typu pożyczki. To dobre rozwiązanie dla firm, które warto mieć na uwadze, szczególnie, że samodzielne wnioskowanie o pożyczkę może być utrudnione. Pomoc doświadczonych doradców to szansa na to, że uda się dość sprawnie wnioskować o taki kredyt i szansa na to, że uda się go uzyskać będzie większa. Warto mieć to na uwadze i sprawdzać jakie oferty są dostępne jeśli chodzi o pożyczki na spłatę ZUS. Sprawdzając różne dostępne propozycje będzie można wśród tych dostępnych wybrać coś atrakcyjnego dla siebie i zapewnić sobie ofertę na wysokim poziomie, która jednocześnie nie będzie finansowo nadmiernie obciążała firmy, a jednocześnie pozwoli na stopniową spłatę zaległości wobec ZUS.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest