Czyszczenie BIK – Informacje cz. 2

Sytuacja kredytobiorcy najbardziej jasna będzie w momencie, gdy zerknie się w raport z BIK – to rzeczywiste źródło informacji, w którym znaleźć można wiele elementów świadczących o tym w jakiej finansowej kondycji znajduje się dana osoba, a jednocześnie czy może liczyć na uzyskanie kredytu. Jeśli w bazie pojawiają się negatywne wpisy może się okazać, że uzyskanie kredytu nie będzie możliwe. W tej sytuacji wiele osób zastanawia się czy czyszczenie BIK faktycznie jest możliwe, a jeśli tak to jak tego dokonać. Poniżej znajdziecie w tym temacie kilka cennych porad.

BIK – określone zasady usuwania wpisów

W przypadku Biura Informacji Kredytowej jego funkcjonowanie jest ściśle określone pewnymi zasadami, które również dokładnie przedstawiają to w jakiej sytuacji możliwe będzie usuwanie wpisów z informacji jakie będą się tam znajdować. Dlatego pojęcie czyszczenie BIK jest bardzo często używane mylnie i traktowane jako jakieś wyjątkowe działanie, dzięki któremu w jakiś cudowny sposób będzie można z BIK usunąć te wpisy, które dla danej osoby są negatywne. Chcąc usuwać wpisy z BIK należy podjąć działania przy wsparciu doświadczonych prawników będą w stanie odpowiednio uargumentować wniosek o usunięcie wpisów. Stosując odpowiednie zabiegi prawne można oczekiwać, że przyniesie to efekty i wpisy faktycznie zostaną usunięte nawet przez upływem określonego w BIK terminu. 

Jakie wpisy i kiedy można usunąć z BIK?

Jeśli chodzi o to kiedy i jakie wpisy z BIK można usunąć trzeba mieć świadomość, że zasady jakie dotyczą tej bazy są niezależne od tego kto dokonywał wpis. Jeśli kredyt czy pożyczka nie były spłacane terminowo to w tej sytuacji może pojawić się wpis w BIK i jego usunięcie będzie możliwe dopiero po 5 latach od momentu spłaty przeterminowanej należności. Natomiast jeśli w grę wchodzi kredyt, który nie był przeterminowany to usunięcie wpisów jest możliwe w każdym momencie i wystarczy jedynie cofnąć stosowną zgodę w banku, po czym przekazuje on informację do BIK i tak informacje z bazy znikają. Chcąc usunąć negatywne wpisy przed upływem 5 lat należy przygotować odpowiednią argumentację, przygotować stosowane pisma, by uzyskać skuteczne działania na tym polu. Dlatego tak istotne może być wsparcie doświadczonych prawników. 

Czyszczenie BIK – sięgnij po profesjonalną pomoc 

W związku z tym, że usuwanie wpisów w BIK nie należy do łatwych trzeba uważać na tych, którzy oferują cudowne czyszczenie BIK. Chcąc skorzystać ze wsparcia w tym zakresie należy sięgnąć po profesjonalną pomoc. W przypadku Kancelarii Adama Ryszkowskiego można liczyć na wieloletnie doświadczenie w temacie i pomoc, która będzie opierać się wyłącznie na wiedzy prawnej, dzięki której będzie można podjąć skuteczną walkę z BIK i szansa na usunięcie negatywnych wpisów będzie rosła. Przy tym bardzo istotne będzie również to, że kancelaria oferuje również pomoc w usuwaniu zapytań kredytowych, które mogą się wydawać sprawą błahą, a w rzeczywistości mają wpływ na to wiarygodność kredytową. Nadmierna ilość takich wpisów może spowodować odmowne decyzje w przypadku starania się o kredyt. Dlatego korzystając z pomocy kancelarii Adama Ryszkowskiego można liczyć na to, że takie kwestie również zostaną przeanalizowane i wpisy usunięte. 

Korzystając z pomocy doświadczonych kancelarii można liczyć na to, że takie wpisy zostaną usunięte i historia kredytowa dzięki temu zostanie poprawiona. Chcąc jednak uzyskać skuteczne działania na tym polu warto sięgnąć do doświadczonych kancelarii takich jak ta prowadzona przez Adama Ryszkowskiego. 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest