Czyszczenie BIK – Informacje cz. 2

Sytuacja kredytobiorcy najbardziej jasna będzie w momencie, gdy zerknie się w raport z BIK – to rzeczywiste źródło informacji, w którym znaleźć można wiele elementów świadczących o tym w jakiej finansowej kondycji znajduje się dana osoba, a jednocześnie czy może liczyć na uzyskanie kredytu. Jeśli w bazie pojawiają się negatywne wpisy może się okazać, że uzyskanie kredytu nie będzie możliwe. W tej sytuacji wiele osób zastanawia się czy czyszczenie BIK faktycznie jest możliwe, a jeśli tak to jak tego dokonać. Poniżej znajdziecie w tym temacie kilka cennych porad.

BIK – określone zasady usuwania wpisów

W przypadku Biura Informacji Kredytowej jego funkcjonowanie jest ściśle określone pewnymi zasadami, które również dokładnie przedstawiają to w jakiej sytuacji możliwe będzie usuwanie wpisów z informacji jakie będą się tam znajdować. Dlatego pojęcie czyszczenie BIK jest bardzo często używane mylnie i traktowane jako jakieś wyjątkowe działanie, dzięki któremu w jakiś cudowny sposób będzie można z BIK usunąć te wpisy, które dla danej osoby są negatywne. Chcąc usuwać wpisy z BIK należy podjąć działania przy wsparciu doświadczonych prawników będą w stanie odpowiednio uargumentować wniosek o usunięcie wpisów. Stosując odpowiednie zabiegi prawne można oczekiwać, że przyniesie to efekty i wpisy faktycznie zostaną usunięte nawet przez upływem określonego w BIK terminu. 

Jakie wpisy i kiedy można usunąć z BIK?

Jeśli chodzi o to kiedy i jakie wpisy z BIK można usunąć trzeba mieć świadomość, że zasady jakie dotyczą tej bazy są niezależne od tego kto dokonywał wpis. Jeśli kredyt czy pożyczka nie były spłacane terminowo to w tej sytuacji może pojawić się wpis w BIK i jego usunięcie będzie możliwe dopiero po 5 latach od momentu spłaty przeterminowanej należności. Natomiast jeśli w grę wchodzi kredyt, który nie był przeterminowany to usunięcie wpisów jest możliwe w każdym momencie i wystarczy jedynie cofnąć stosowną zgodę w banku, po czym przekazuje on informację do BIK i tak informacje z bazy znikają. Chcąc usunąć negatywne wpisy przed upływem 5 lat należy przygotować odpowiednią argumentację, przygotować stosowane pisma, by uzyskać skuteczne działania na tym polu. Dlatego tak istotne może być wsparcie doświadczonych prawników. 

Czyszczenie BIK – sięgnij po profesjonalną pomoc

W związku z tym, że usuwanie wpisów w BIK nie należy do łatwych trzeba uważać na tych, którzy oferują cudowne czyszczenie BIK. Chcąc skorzystać ze wsparcia w tym zakresie należy sięgnąć po profesjonalną pomoc. W przypadku Kancelarii Adama Ryszkowskiego można liczyć na wieloletnie doświadczenie w temacie i pomoc, która będzie opierać się wyłącznie na wiedzy prawnej, dzięki której będzie można podjąć skuteczną walkę z BIK i szansa na usunięcie negatywnych wpisów będzie rosła. Przy tym bardzo istotne będzie również to, że kancelaria oferuje również pomoc w usuwaniu zapytań kredytowych, które mogą się wydawać sprawą błahą, a w rzeczywistości mają wpływ na to wiarygodność kredytową. Nadmierna ilość takich wpisów może spowodować odmowne decyzje w przypadku starania się o kredyt. Dlatego korzystając z pomocy kancelarii Adama Ryszkowskiego można liczyć na to, że takie kwestie również zostaną przeanalizowane i wpisy usunięte.

Korzystając z pomocy doświadczonych kancelarii można liczyć na to, że takie wpisy zostaną usunięte i historia kredytowa dzięki temu zostanie poprawiona. Chcąc jednak uzyskać skuteczne działania na tym polu warto sięgnąć do doświadczonych kancelarii takich jak ta prowadzona przez Adama Ryszkowskiego. 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Dlaczego banki lubią firmy z branży IT?

Pozyskanie kapitału na sfinansowanie działalności przedsiębiorstwa zazwyczaj nie jest sprawą prostą. Tylko niektóre branże mogą liczyć na to, że bank spojrzy na nie przychylnym okiem. Mało

Jak nie ciąć kosztów w firmie?

Rynek cechuje się sporą zmiennością, a niektórych zmian nie da się przewidzieć. Będąc przedsiębiorcą trzeba przygotować się na to, że nie będzie się uzyskiwało co

Jak budować zdolność kredytową firmy?

Budowanie zdolności kredytowej firmy to zazwyczaj długofalowy proces, który wymaga zaangażowania przedsiębiorcy. Młode firmy często martwią się problemem niskiej zdolności kredytowej. Początkowo dochody firmy nie