Czyszczenie BIK – Informacje cz. 1

BIK jako Baza Informacji Kredytowej stanowi podstawę do analizy zobowiązań kredytowych Polaków. To w tej bazie znajdują się informację o kredytach spłacanych terminowo i tych regulowanych z opóźnieniami. Na tej podstawie banki analizują sytuację kredytobiorcy i podejmują decyzję o udzieleniu kredytu bądź też decydują się na odmowę. Mając świadomość roli jaką odgrywa ta właśnie baza powinno się dbać o o to, by historia w BIK była możliwie jak najlepsza. Jednocześnie osoby, które mają negatywne wpisy coraz częściej zastanawiają się czy czyszczenie BIK jest możliwe. To temat wzbudzający coraz większe zainteresowanie, warto więc przyjrzeć mu się nieco bliżej i zwrócić uwagę na to co za tym się dokładnie kryje.

BIK – jakie wpisy pojawiają się w bazie i kiedy są usuwane

W przypadku BIK mowa o bazie, w której pojawiają się wpisy dotyczące zaciągniętych pożyczek i kredytów. W tej bazie znajdują się informacje zarówno dotyczące spłaty pożyczki terminowej jak i odnosi się to również to tych kredytów, które nie są spłacane w terminie. I to wpisy o opóźnieniach mogą sprawić, że w przyszłości uzyskanie kolejnego kredytu będzie istotnie utrudnione. Funkcjonowanie  bazy oparte jest o określone przepisy, które mają wpływ na to jak ona funkcjonuje i również kiedy wpisy z bazy znikają. Dlatego określenie czyszczenie BIK należy określić jako mocno nieprecyzyjne. Nie da się jednym kliknięciem wyczyścić BIK, usunięcie negatywnych wpisów przed upływem 5 lat wymaga właściwej argumentacji prawnej i wykorzystywania ewentualnych kruczków i luk. To jednak proces wymagający czasu i odpowiedniej wiedzy, dlatego ewentualnie w tym zakresie skorzystać można ze wsparcia jakie zaoferować może kancelaria finansowa Adama Ryszkowskiego. 

Co z zapytaniami o kredyty? 

Dodatkowo to co może mieć wpływ na historię kredytową i wiarygodność kredytową klienta to również to jak często składał on wnioski o kredyt. Niekiedy ta kwestia jest lekceważona, a w rzeczywistości ma to istotne znaczenie. Jeśli tych zapytań jest dużo to automatycznie banki mogą dawać odpowiedź negatywną na wniosek o kredyt. Chcąc uniknąć takiej negatywnej odpowiedni warto będzie usunąć te wpisy o zapytaniach. Z tym również radzi sobie kancelaria Adama Ryszkowskiego i pracujące tam osoby. Często takie zapytania usunąć można w ciągu kilku dni, w skrajnych przypadkach trwa to w ramach reklamacji bankowej około miesiąca. Jednak ogólnie można mówić o wysokiej skuteczności takich usług i usuwaniu nawet ponad 90% zapytań. 

Usługi czyszczenia BIK

Jeśli zaś chodzi o usługi czyszczenia BIK sięgnięcie do oferty przygotowanej przez kancelarię Adama Ryszkowskiego to szansa na skorzystanie z wieloletniego doświadczenia kancelarii w tym temacie. Jej pracownicy przygotowując w imieniu klienta stosowne dokumenty są w stanie wnioskować o usunięcie z historii w BIK wpisów o negatywnym charakterze. Samodzielnie jednak bez odpowiedniej znajomości prawa trudno będzie osiągnąć skuteczność w tym zakresie. Dlatego warto będzie sięgnąć po takie propozycje jeśli ktoś chce starać się o kredyt i zdaje sobie sprawę z tego, że jego historia kredytowa może utrudniać uzyskanie zgody na udzielenie kredytu. Z Pomocą Adama Ryszkowskiego będzie można poradzić sobie z takimi wpisami, również tymi w przypadku których opóźnienie było większe niż 60 dni. Wysoka skuteczność w tym zakresie jaką wykazuje kancelaria Adama Ryszkowskiego to szansa na to, by zmienić swoją historię kredytową i zadbać o BIK. O ile samodzielnie może być to trudne, o tyle pod okiem specjalistów stanie się to faktycznie możliwe. 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest