Kredyt dla firmy na ryczałcie – co warto wiedzieć?

Każdy przedsiębiorca, który chce się rozwijać powinien mieć na uwadze konieczność wygenerowania kapitału, który może być konieczny do przeprowadzenia skutecznych inwestycji. W tym miejscu pojawia się pytanie o zdolność kredytową firmy. Przedsiębiorca, który chce zaciągać zobowiązania musi liczyć się z tym, że bank będzie oceniał jego kredytową zdolność, a jednocześnie trzeba mieć świadomość, że za tym idzie również pytanie o formę rozliczeń z US. Ma to bowiem znaczenie na to jak wyglądać będzie zdolność kredytow konkretnej firmy.

Różne formy opodatkowania dla firm

W przypadku przedsiębiorców w grę wchodzą dostępne różne formy opodatkowania. Wśród nich znajduje się między innymi opcja podatku zryczałtowanego. To uproszczona forma opodatkowania,  w której płaci się podatek od przychodów i nie ma możliwości odliczenia kosztów uzyskania poza składkami na ZUS i ubezpieczenie zdrowotne. Z ryczałtu korzystać mogą konkretne branże i zawody a wysokość podatku uzależniona jest od tego jaka forma działalności będzie prowadzona. Dodatkowo ryczałt jest ograniczony kwotowo dla firm, które miały przychód nie większy niż 2 miliony Euro.

Kredyt na ryczałcie – czy można go uzyskać?

Większość banków daje możliwość, by firma mogła skorzystać z kredytu nawet jeśli znajduje się na ryczałcie. Istnieje zróżnicowanie w podejściu do takich firm, które wybierają ryczałt, jednak ogólnie można liczyć na to, że taka metoda będzie odpowiednia dla wielu firm i dlatego banki nie zamykają się z finansowaniem dla takich przedsiębiorców. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma jednej określonej formy traktowania jeśli chodzi o takie firmy i trzeba się liczyć z tym, że także pod kątem możliwości uzyskania kredytu będą różne wymogi. Zawsze jednak jeśli się jest na ryczałcie trzeba być świadomym, że pozycja takiej osoby będzie jednak gorsza niż tych, którzy rozliczają się przy podatku liniowym czy skali podatkowej i mają podobne dochody. W jednej instytucji uzyskanie kredytu nie będzie szczególnie kłopotliwe, w innej możemy się liczyć z tym, że warunki dla ryczałtowców będą liczne, a proponowane warunki nie najlepsze.

Jak wygląda wyliczanie zdolności na ryczałcie

Każdy bank może stosować inną metodę jeśli chodzi o licznie zdolności kredytowej i dlatego również jeśli chodzi o ryczałt te stosowane metody mogą się różnić. Sam ryczał jest traktowany jako metoda uproszczona, jednak metody liczenia zdolności do uproszczonych nie należą i mogą być bardziej skomplikowane niż przy innych metodach opodatkowania. Warto szukać takich instytucji, które mają specjalnych doradców, którzy skupiają się na ryczałtowcach. W takich miejscach będzie można liczyć na profesjonalną pomoc i podpowiedzi jak starać się o kredyt i jakie warunki trzeba będzie spełnić. Warto wiec mieć taką kwestię na uwadze.

Można także liczyć na wsparcie takich kancelarii jak kancelaria Finansowa Adama Ryszkowskiego, który zajmuje się wsparciem w zakresie finansowej obsługi firm. To dość istotna kwestia, ponieważ przy udziale doradcy finansowego łatwiej przejść przez cały proces stara się o kredyt. Warto mieć to na uwadze, zapoznać się z tymi propozycjami i wybierać dla siebie atrakcyjną ofertę. Nawet ryczałtowcy jeśli dobrze poprowadzą swoje zmagania z instytucjami finansowymi mogą liczyć na to, że znalezienie odpowiedniej oferty nie będzie stanowiło problemu i będzie można liczyć na dobrze przygotowaną ofertę. Warto brać to pod uwagę i sięgać po takie propozycje zwracając uwagę na to jakie oferty kredytowe są dla ryczałtowców przygotowywane.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest