Czyszczenie BIK – Informacje cz. 5

Biuro Informacji Kredytowej powszechnie określane jako BIK to centrum informacji na temat zobowiązań Polaków. Pojawiają się tam informacje dotyczące spłacanych kredytów, zarówno tych płaconych w terminie w postaci wpisów pozytywnych, jak i wpisy negatywne dotyczące tych zobowiązań, które nie są w terminie spłacane. Szczególnie sytuacja w BIK interesować będzie te osoby, które mają wpisy negatywne i mogą mieć problem z uzyskaniem kolejnych pożyczek. W związku z tym wiele z tych osób zastanawia się czy jest możliwe usuwanie historii z BIK.

Czyszczenie BIK – czy jest możliwe?

W sieci pojawiają się informację o możliwym czyszczeniu BIK. Każdy kto ma negatywne wpisy w historii kredytowej może zainteresować się takim zagadnieniem, trzeba jednak mieć świadomość, że usuwanie wpisów w BIK przed upływem 5 lat może się okazać bardzo trudne. Wymaga to odpowiedniej wiedzy prawnej i wsparcia doświadczonych prawników. Samodzielne działania mogą się okazać bezskuteczne. Sięgając po wsparcie kancelarii finansowej Adama Ryszkowskiego można liczyć na pozytywne rozstrzygnięcie takich spraw. 

Jakie informacje i kiedy można usunąć z BIK?

Chcąc usunąć informacje z BIK należy mieć świadomość, że nie ma wielkiego pola manewru w tym zakresie. Usunięcie określonych informacji następuje wyłącznie w sytuacjach konkretnie określonych. Wnioskować można o usunięcie informacji w dowolnym momencie tylko w odniesieniu do tych informacji, które w BIK znalazły się przypadkowo albo są informacjami błędnymi. Poza tym wpisami będzie można usunąć dane o kredycie w momencie, gdy został on spłacony i złoży się odpowiedni wniosek do banku, który prześle go do BIK. W przypadku kredytów, co do których występowało opóźnienie w spłacie będzie wnioskować o usunięcie informacji z BIK dopiero po pięciu latach od momentu nieterminowej spłaty. Tak wygląda to w teorii, jednak mając odpowiednią wiedzę prawną i stosując właściwą argumentację można starać się o wcześniejsze usunięcie takich wpisów. 

Pomoc zewnętrznych firm przy usuwaniu informacji z BIK

W sieci pojawiają się oferty firm, które deklarują pomoc w czyszczeniu BIK. Chcąc wybrać jedną z nich należy podchodzić do tematu ostrożnie i korzystać z doświadczenia. Kancelaria Adama Ryszkowskiego posiadając wieloletnie doświadczenie będzie w stanie zadbać o konkretną pomoc. Nie będzie to wyłącznie wycofanie zgód czy usunięcie wpisów, które są przeterminowane. To również podjęcie działań zmierzających do usunięcia wpisów, co do których pięć lat nie minęło. Stanie się to możliwe przy wykorzystaniu odpowiedniej argumentacji. Warto o tym pamiętać i sięgać do oferty przygotowanej przez doświadczoną kancelarię. 

Poza tym specjaliści pracujący dla Adama Ryszkowskiego zadbają również o usunięcie z BIK wpisów dotyczących zapytań kredytowych danej osoby. Może się to wydawać błahe, w rzeczywistości duża liczba takich zapytań może negatywnie wpływać na historię kredytową, dlatego warto również o usunięcie takich zapytań się postarać. 

Analiza raportu i pomoc w uporządkowaniu BIK 

Sięgając po pomoc specjalistów z kancelarii Adama Ryszkowskiego będzie można postarać się o takie uporządkowanie BIK, które ułatwi staranie o kredyt. W grę wchodzi przede wszystkim właściwa argumentacja dotycząca usuwania negatywnych wpisów przed upływem 5 lat. By stało się to możliwe konieczna jest znajomość kruczków prawnych. Samodzielnie podejmowane działania zazwyczaj nie przyniosą efektu. Dlatego warto korzystać z doświadczenia jakie posiada Adam Ryszkowski, by skutecznie poradzić sobie z tym problemem jednocześnie korzystając z pomocy w usunięciu zapytań kredytowych. 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest