Kredyt konsolidacyjny bez badania zdolności

Konsolidacja kredytów to dobry sposób na uratowanie swoich finansów. Pozwala bowiem zamienić wiele rat w jedną, znacznie korzystniejszą dla kredytobiorcy. Niemniej osoby o gorszej zdolności kredytowej lub zupełnie jej pozbawione mogą zastanawiać się, czy w ogóle mogą skorzystać z takiego rozwiązania. Poniższy artykuł zostanie poświęcony możliwości uzyskania konsolidacji bez badania zdolności kredytowej.

Co to jest zdolność kredytowa? Jak jest ona badana przez banki?

Przed udzieleniem kredytu bank sprawdza, czy ewentualny kredytobiorca jest w stanie zwrócić mu kapitał, który od niego uzyskał. Aby się tego dowiedzieć, każdy bank sprawdzi takie czynniki jak:

  • informacje w BIK, BIG, KRD
  • historię kredytową
  • osiągane dochody
  • formę ich uzyskiwania
  • wykonywany zawód
  • stan cywilny
  • staż pracy w danej firmie
  • wydatki ewentualnego kredytobiorcy

Część osób zainteresowanych konsolidacją może nie spełniać kryteriów stawianych przez pewne banki. Przykładowo czerpią one dochody z uważanej za mniej stabilną umowy zlecenia. Ich staż pracy w nowym zakładzie może być zbyt krótki. Czy w takim razie mogą uzyskać konsolidację kilku kredytów bez takiej zdolności? Jak się okazuje – mogą, choć jest to obarczone pewnymi warunkami.

Jak wygląda kwestia konsolidacji bez zdolności kredytowej? Czy można uzyskać ją w banku>

Niestety większość banków bardzo skrupulatnie weryfikuje wnioskujące o konsolidację osoby. Oznacza to, że szukanie pomocy w bankach może nie być dla nich najlepszym rozwiązaniem. Niemniej ich sytuacja nie jest beznadziejna. Z pomocą mogą im przyjść firmy pozabankowe. Ich polityka w tej kwestii jest znacznie bardziej liberalna. Weryfikacja odbywa się według złagodzonych kryteriów lub w ogóle nie ma miejsca. W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe nie podlegają zaleceniom Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie oceny ryzyka. Jest to szczególnie korzystne dla osób, wobec których wystosowano sądowy nakaz zapłaty. Dla nich uzyskanie konsolidacji w banku jest zasadniczo niemożliwe.

Firma pozabankowa dokonuje konsolidacji w sposób bardzo podobny do banków. Spłaca ona zobowiązania swojego klienta. Od tej pory spłaca on środki, z pomocą których firma pożyczkowa spłaciła jego zobowiązania. Wiele rat zamienia się w jedną, znacznie mniejszą. Jej zmniejszenie wynika przede wszystkim z wydłużenia (nieraz znacznego) okresu kredytowania.

Na co uważać, wybierając konsolidację pozabankową?

Rynek usług pozabankowych zyskał sobie nie do końca zasłużoną złą reputację. Nieuczciwe praktyki niektórych podmiotów rzutują negatywnie na postrzeganie całej branży. Oczywiście występują w niej także firmy uczciwe i nastawione na pomoc klientom. Jednak samodzielny wybór obarczony jest ryzykiem. Rozpoznanie najlepszej dla siebie oferty wymaga wiedzy ekonomicznej, znajomości rynku, a także umiejętności obiektywnej analizy swojej sytuacji finansowej.

Z tego powodu warto skorzystać z usług Kancelarii Finansowej Adam Ryszkowski. W ciągu lat swojej działalności nawiązała ona współpracę z ponad trzydziestoma bankami i firmami pozabankowymi. Dzięki temu może pomóc swoim Klientom w uzyskaniu korzystniejszych warunków. Oprócz tego przeprowadzi ich przez cały proces aplikowania o konsolidację.

Adam Ryszkowski przedstawi swoim Klientom szereg ofert i szczegółowo, acz zrozumiale wyjaśni wszelkie różnice między nimi. Oprócz tego pomoże on wybrać produkt najbardziej odpowiadający potrzebom konkretnej osoby. Adam Ryszkowski i jego współpracownicy pomogą także w dobraniu odpowiedniego okresu kredytowania.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest