Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem. Kto może się o niego ubiegać?

Posiadanie kilku kredytów jednocześnie jest dość ryzykowne. W wielu przypadkach może to przerosnąć kredytobiorcę. Z poniższego artykułu można dowiedzieć się, jak działa konsolidacja kredytów i czy opłacalny jest kredyt konsolidacyjny o stałym oprocentowaniu.

Jak działa konsolidacja kredytów?

Jest to połączenie kilku różnych zobowiązań w jedno. Zazwyczaj na konsolidację decydują się osoby zainteresowanie zmianą warunków kredytowania na korzystniejsze dla siebie. Osoby posiadające wiele zobowiązań muszą co miesiąc spłacać kilka rat, co może doprowadzić do utraty zdolności kredytowej. W najskrajniejszych przypadkach może dojść do zadłużenia, to jest niespłacenia rat w umówionym terminie.

Konsolidacja kredytów to także rozwiązanie dla dłużników. Osoby, które nie radzą sobie ze spłatą kilku kredytów naraz również odnoszą korzyści z połączenia ich w jeden. Osoby zadłużone szczególnie interesuje kredyt konsolidacyjny o stałym oprocentowaniu. W ten sposób znają dokładny koszt nowego kredytu i nie muszą obawiać się niespodziewanych zmian.

Kredyt konsolidacyjny różni się od innych kredytów. Zamiast udzielać środków, bank spłaca zobowiązania swojego kredytobiorcy. Od momentu podpisania umowy ma on nowe zobowiązanie, w ramach którego zwraca bankowi to, co ów za niego spłacił.

Konsolidacji można poddać różne rodzaje kredytów. W jedno zobowiązanie bez problemu można połączyć kredyty hipoteczne, gotówkowe, obrotowe czy inwestycyjne. Ważną kwestią jest jednak zabezpieczenie takiego kredytu. Bardzo często przybiera ona formę hipoteki na nieruchomości kredytobiorcy. Spotyka się jednak także produkty bez zabezpieczeń.

Czy jest to korzystne?

Najważniejszą korzyścią takiego zobowiązania jest stały i znany koszt. Oprócz tego rata kredytu konsolidacyjna jest niższa od rat zobowiązań spłacanych osobno. Umożliwia to dużą oszczędność środków finansowych, a także zmniejszony stres. Jedna, mniejsza rata pozwala ponosić także koszty utrzymania bez obaw o to, że zabraknie pieniędzy.

Istotnym atutem takiego kredytu będzie też uniknięcie negatywnego wpisu do BIK. Trzydziestodniowa zaległość w spłacie jakiegokolwiek zobowiązania oznacza powstanie zadłużenia. Rzutuje ono negatywnie na zdolność kredytową w przyszłości.

Niemniej w kredycie konsolidacyjnym istnieje pewien czynnik ryzyka. Jest nim ewentualna rekompensata dla banku. Jest to prowizja, którą należy zapłacić bankowi, jeśli podejmie się decyzję o przedterminowym spłaceniu zobowiązania. Kredytobiorcy powinni sprawdzić, czy taka rekompensata nie przekracza korzyści, jakie daje im skonsolidowanie posiadanych kredytów. W niektórych przypadkach rekompensata w ogóle nie jest naliczana. Z kolei w innych bankach może być to znaczna kwota.

Jak dobrać kredyt konsolidacyjny?

Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski pomaga swoim Klientom w doborze najlepszego dla nich kredytu. Każdy z nich znajduje się w innej sytuacji i ma inne możliwości oraz oczekiwania. Pan Ryszkowski razem ze swoimi współpracownikami dokonuje nie tylko wyjaśnienia i porównania dostępnych produktów bankowych. W jego kancelarii Klienci otrzymują także pełne prowadzenie w procesie ubiegania się o kredyt. 

Z pomocą Pana Adama lub któregoś z jego współpracowników potencjalny kredytobiorca gromadzi i przygotowuje wszystkie wymagane dokumenty. Oprócz tego Kancelaria Finansowa Adam Ryszkowski może pochwalić się budowanymi przez lata kontaktami w ponad trzydziestu bankach i firmach pozabankowych. Dzięki nim jej Klienci mogą otrzymać bardzo korzystne warunki kredytowania i zażegnać dręczące ich problemy finansowe.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt samochodowy dla firm – czy warto?

Zakup nowego auta to spory wydatek, dlatego coraz popularniejszą formą finansowania stają się kredyty. Z rozwiązania z chęcią korzystają przede wszystkim właściciele firm. Pomimo tego,

Kredyt dla firmy działającej krócej niż 6 miesięcy

Kredyt firmowy stanowi doskonały sposób na pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych, dzięki którym można sfinansować bieżącą działalność bądź projekty inwestycyjne. Coraz częściej ofertą banków zainteresowani są