Kredyt dla firmy działającej krócej niż 6 miesięcy

Kredyt firmowy stanowi doskonały sposób na pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych, dzięki którym można sfinansować bieżącą działalność bądź projekty inwestycyjne. Coraz częściej ofertą banków zainteresowani są również młodzi przedsiębiorcy, którzy dopiero niedawno rozpoczęli prowadzenie firmy. Czy w ich przypadku uzyskanie kredytu będzie możliwe?

Czym jest kredyt firmowy?

Kredyty dla firm udzielane są przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą. Aby móc pozyskać finansowanie, należy posiadać zdolność kredytową. W jej ocenie bank bierze pod uwagę przede wszystkim obecną sytuację finansową przedsiębiorstwa, a więc to, czy osiąga ono zyski, czy też ponosi straty. Strata, co do zasady, przekreśla możliwość uzyskania kredytu. Banki przyglądają się również branży, w której działa firma i perspektywom rozwoju, jakie ta daje. Niemałą rolę odgrywa tutaj między innymi obecna sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie. Kredyt firmowy czasami wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, na przykład w postaci polisy ubezpieczeniowej czy poręczenia. 

Czy nowo powstała firma może zaciągnąć kredyt?

Sytuacja finansowa firm, które działają na rynku krócej niż 6 miesięcy, zwykle nie jest zbyt dobra. W początkach działalności firma generuje wysokie koszty, natomiast przychody są jeszcze stosunkowo niewielkie. Przedsiębiorcy często myślą więc o pozyskaniu dodatkowego finansowania w postaci kredytu, jednak nie każdy bank posiada takowy w swojej ofercie. Kredyt dla firmy działającej krócej niż 6 miesięcy jest o tyle problematyczny, że trudno ocenić jej zdolność kredytową. Banki nie chcą ryzykować, pożyczając pieniądze początkującym przedsiębiorcom. Nie oznacza to jednak, że nie mają oni żadnej możliwości pozyskania dodatkowych środków. Wybrane banki oferują im bowiem finansowanie, lecz na pewnych z góry określonych warunkach. Przede wszystkim sama kwota kredytu nie jest zbyt duża – zazwyczaj wynosi nie więcej, niż kilka tysięcy złotych. Ponadto przedsiębiorca musi ustanowić dodatkowe zabezpieczenie spłaty zobowiązania. Kredyty dla nowych firm zwykle są wysoko oprocentowane, co wynika z faktu, iż bank sporo ryzykuje, pożyczając im pieniądze. W ocenie zdolności kredytowej bierze się natomiast pod uwagę w głównej mierze sytuację finansową właściciela firmy, który odpowiada za jej zobowiązania. Nie każda firma, która działa na rynku krócej niż 6 miesięcy, otrzyma kredyt, jednak warto mieć świadomość, że niektóre banki dopuszczają taką możliwość.

Jak otrzymać kredyt dla nowo powstałej firmy?

Przedsiębiorca, który chciałby pozyskać dodatkowe środki dla swojej firmy, powinien przede wszystkim znaleźć konkretną ofertę banku. Następnie należy złożyć wniosek kredytowy wraz z niezbędną dokumentacją i oczekiwać na decyzję. Zanim jednak podejmiemy jakiekolwiek działania, warto skontaktować się z profesjonalnym doradcą finansowym, który dokładnie oceni sytuację konkretnej firmy pod kątem udzielenia kredytu. Kancelaria finansowa Adam Ryszkowski pomaga także przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej, jednak na jej rozwój potrzebują dodatkowych środków pieniężnych. Warto pamiętać, że procedura ubiegania się o kredyt, zwłaszcza w przypadku nowo powstałych firm, jest dosyć skomplikowana. Dlatego też dobrze skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalisty, który pomoże nam dopełnić wszelkich formalności. Jednocześnie podpowie, jak poprawić zdolność kredytową, tak aby zwiększyć szansę na pozyskanie finansowania dla swojego przedsiębiorstwa. 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest