Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – kiedy warto je wziąć?

Zadłużenie to skomplikowana sytuacja. Należy się z niej wydostać, by uniknąć dalszych komplikacji. Niemniej często zdarza się, że osoba zadłużona powinna zaciągnąć kolejne zobowiązania. Z poniższego artykułu można dowiedzieć się, w jakich sytuacjach zadłużeni powinni rozważyć pożyczkę długoterminową.

Pożyczka a kredyt

Słowa te często używane są zamiennie, choć oznaczają zupełnie różne produkty. Kredyt jest to produkt, który oferować mogą jedynie banki. Zaciągany jest on na podstawie sporządzanej na piśmie umowy. Bank udziela go na jasno sprecyzowane cele. Z kolei pożyczek udzielać mogą firmy pozabankowe a nawet osoby prywatne. Do kwoty tysiąca złotych umowa może przyjąć formę ustną. Co więcej, pożyczek udziela się bez wskazania celu. Pożyczkobiorca ma prawo dysponowania udzielonymi środkami wedle uznania.

Pożyczka dla zadłużonych. Czy to możliwe?

Zadłużenie oznacza zobowiązanie finansowe, które nie zostało spłacone. Informacja o nierzetelności często umieszczana jest w Biurze Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Długów. Oznacza to utrudnienie, a nawet niemożliwość korzystania z produktów bankowych. Część firm pozabankowych także weryfikuje potencjalnych klientów.

Niemniej osoby zadłużone, nawet w znacznym stopniu, mogą korzystać z pożyczek. Niektóre firmy nie sprawdzają swoich klientów pod kątem zdolności kredytowej. Jednak nie warto dokonywać wyborów samemu. Dobrą praktyką jest zwrócenie się o pomoc kancelarii finansowej, która pomoże w doborze odpowiedniego produktu. Rzetelna firma tego typu dokona szczegółowej analizy położenia klienta i porównania dostępnych na rynku opcji.

Jaką pożyczkę powinni rozważyć zadłużeni?

Pożyczki często mają charakter krótkoterminowy. Okres spłaty niektórych produktów pozabankowych może wynosić nawet 30 dni. Niemniej oprocentowanie tego typu pożyczek jest zazwyczaj bardzo wysokie. Osoby zadłużone ryzykują zatem pogłębienie swojego zadłużenia.

Innym wyjściem dla dłużników może być pożyczka długoterminowa. Produkt taki nie wymaga posiadania zdolności kredytowej. Często wręcz dedykowany jest osobom dotkniętym zadłużeniem. Okres spłaty takiego produktu może wynosić nawet 3 lata. Oznacza to względnie niskie raty, a także korzystne oprocentowanie.

Korzystają z doświadczenia i kontaktów Adama Ryszkowskiego dłużnicy mogą uzyskać najlepsze dla siebie pożyczki długoterminowe. Po przedstawieniu mu swojej dokładnej sytuacji dłużnikowi zostaną przedstawione i wyjaśnione odpowiadające jego potrzebom pożyczki długoterminowe. Co więcej, osoby zadłużone mogą skorzystać także z oferowanej przez Pana Ryszkowskiego oferty czyszczenia niekorzystnych informacji wpisanych do BIK. Pozwoli to w przyszłości korzystać z produktów finansowych, które inaczej nie byłyby dostępne.

Jak działa pożyczka długoterminowa dla zadłużonych?

Jest to kolejne zobowiązanie. Jednak odpowiednio dobrane i wykorzystane może pomóc uporać się ze zobowiązaniami, które doprowadziły do wystąpienia zadłużenia. Doradztwo Adama Ryszkowskiego i jego współpracowników doprowadzi do wybrania produktu całkowicie bezpiecznego, który nie pogłębi problemów. Zamiast tego pozwoli on na spłatę przeterminowanych zobowiązań. Co więcej, Pan Adam pomoże swoim Klientom wybrać maksymalnie bezpieczną kwotą. Pomoc obejmie także ułożenie strategii spłat.

Jednak nie każdy dłużnik może skorzystać z takiej pomocy. Przykładowo osoby, którym komornik zajął rachunek bankowy niekoniecznie będą w stanie spłacać pożyczkę. Z pożyczek dla zadłużonych powinny korzystać przede wszystkim osoby, które będą w stanie wywiązać się z jeszcze jednego zobowiązania. Wieloletnie doświadczenie i wiedza Adama Ryszkowskiego pozwolą sprawdzić, czy dany dłużnik może skorzystać z takiego rozwiązania. Jeśli nie może, Pan Adam z przyjemnością doradzi inne, nie mniej skuteczne wyjście.

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest