Kredyt na bieżącą działalność – kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania?

Praktycznie każdy przedsiębiorca na pewnym etapie swojej działalności zmaga się z brakiem środków na bieżącą działalność i brakiem środków na jej rozwój, szczególnie w trakcie wdrażania zupełnie nowych, często dość kosztownych rozwiązań. Na rynku istnieje wiele produktów takich jak różnego rodzaju kredyty dla firm, które mają pomóc przedsiębiorcom w rozwoju firmy i wdrażaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań. Czy kredyt na bieżącą działalność to dobre rozwiązanie i kiedy warto z niego skorzystać?

Każdy właściciel własnego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości zdaje sobie sprawę z tego, że prowadzenie własnego biznesu generuje nie tylko przychody, ale często również ogromne wydatki, które czasem przewyższają możliwości finansowe firmy. Wypłaty dla pracowników, opłaty związane z użytkowanym lokalem, usługi kurierski, czy transportowe, to wszystko rzeczy, z których z pewnością nie możemy zrezygnować na rzecz planowanych inwestycji. To w takich sytuacjach najczęściej sięgamy po ofertę placówek bankowych oraz różnego rodzaju instytucji finansowych. Jednym z najczęściej wybieranych produktów bankowych jest kredyt firmowy na bieżącą działalność. Wiele osób obawia się kredytów, jednak niepotrzebnie, ponieważ świadomie zaciągnięty i wykorzystany kredyt firmowy w Warszawie może przynieść naszej firmie wiele korzyści.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt na bieżącą działalność?

Przedsiębiorcy, którym zależy na dynamicznym rozwoju, firmy często stają przed wieloma bardzo ważnymi, ale zarazem trudnymi wyzwaniami i wyborami, jednym z nich jest to, skąd czerpać środki na rozwój inwestycji oraz nowych rozwiązań. Niedobór środków finansowych może być odczuwalny szczególnie w fazie intensywnego rozwoju naszej firmy, kiedy dodatkowe fundusze są wręcz konieczne do podtrzymania tendencji wzrostowej. To jedna z sytuacji, w których kredyt na bieżącą działalność jest doskonałym rozwiązaniem. Kolejną sytuacją, w jakiej tego rodzaju kredyt może okazać się pomocny, jest posiadane przez przedsiębiorstwo zadłużenie, które sprawia, że płynność finansowa spółki zostaje zakłócona. Kredyt na bieżącą działalność może pomóc nam odzyskać płynność finansową i umożliwi nam uzdrowienie sytuacji w firmie. Często problem z płynnością finansową nie wynika z zaniedbań lub złego zarządzania, a jest spowodowany np. nieterminowymi płatnościami naszych kontrahentów. W tego rodzaju przypadkach kredyt na bieżącą działalność lub faktoring, o którym więcej można przeczytać w kwietniowym artykule, Czym jest faktoring i kto może z niego skorzystać?, każde z tych rozwiązań pomoże nam uniknąć kryzysu finansowego. 

Kredyt na bieżącą działalność – dla kogo jest przeznaczony?

Właściciele firm, którzy rozważają kredyt na bieżącą działalność, często zastanawiają się, dla kogo przeznaczone jest to rozwiązanie oraz jakie warunki musi spełnić firma, aby uzyskać tego rodzaju kredyt dla firm w Warszawie. Każdy bank ma inne kryteria oceny zdolności kredytowej przedsiębiorców, jednak w większość z nich łączy kilka wspólnych mianowników takich jak dostarczenie wybranej instytucji wszystkich potrzebnych do weryfikacji wniosku dokumentów. O jakich dokumentach mowa? Ogromne znaczenie dla każdego banku będą miały finanse naszej firmy, a także to, czy aktualnie posiada ona jakiekolwiek zadłużenie. Wielkość firmy, wbrew temu, co myślą niektórzy przedsiębiorcy nie ma znaczenia, ponieważ kredyty na bieżącą działalność są przyznawane zarówno małym, rodzinnym działalnościom, jak i dużym firmom, które istnieją na rynku od lat. Również firmy, których staż na rynku jest niewielki, mogą ubiegać się o kredyt na bieżącą działalność i za jego sprawą rozwinąć skrzydła. Należy pamiętać jednak, że zarówno wielkość firmy, jak i jej staż, przychody, a także profil działania z pewnością będą miały wpływ na to, jakiej wielkości pożyczkę mamy szansę uzyskać. Jeśli zależy nam na tym, aby przed złożeniem wniosku zaczerpnąć szczegółowych informacji na temat kredytów na bieżącą działalność, to wizyta u doradcy finansowego powinna rozwiać wszelkie nasze wątpliwości i pomóc nam podjąć ostateczną decyzję.

 

 

Udostępnij artykuł:

Więcej artykułów

Kredyt gotówkowy Zamość

Kredyt gotówkowy

I. Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy to rodzaj kredytu udzielany przez banki oraz inne instytucje finansowe na ogólnie określony cel. W odróżnieniu od kredytów hipotecznych czy

Jakie informacje przechowuje o mnie BIK?

Kredyty dla klientów indywidualnych i firmowych oferuje obecnie każdy duży bank w Polsce. Pożyczanie pieniędzy od instytucji finansowych, daje zastrzyk gotówki dla firmy lub gospodarstwa

Pierwszy kredyt – co musisz wiedzieć?

Bierzesz pierwszy kredyt i chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i wybierz ofertę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Co to jest WIBOR i na co ma wpływ?

W dzisiejszych czasach wiele osób interesuje się tematyką finansową, zwłaszcza jeśli chodzi o kredyty i pożyczki. Jednym z pojęć, na które warto zwrócić uwagę, jest